| Scarabeul a întrebat:

Salutare.Levi a spus in videoclipul sau legat de liceul ideal ca este imatur ca tata sa itIi fortezi copilul sa devina ceea ce tu nu ai reusit, si eu intreb de ce?

4 răspunsuri:
| NoName0x0 a răspuns:

Buna! Si eu il urmaresc pe Levi, dar nu regulat. Din pacate nu am vazut videoblogul acela despre care spui. Dar eu totusi cred ca este imatur ca tata sa iti fortezi copilul sa devina ceea ce tu nu ai reusit (si nu numai ca tata si ca mama, de ce nu ) deoarece in primul rand lucrul acesta este unul egoist, iar la varsta maturitatii se presupune ca trebuie sa treci peste egoism, care, ca multe alte lucruri tine de varsta adolescentei si a copilariei. In al 2. lea rand parintele respectiv practic isi traieste visul prin copilul respectiv (presupunand ca el a urmat cariera impusa de parinte) si s.ar putea sa se amestece mai mult decat trebuie in asta si iarasi povestile acestea imaginare sunt imature. Intelegi?

| Scarabeul explică:

Nobero Alex nu m-am referit la tatal meu.ok?

| StopQQ a răspuns:

El spunea ceva de genul ca tu daca nu ai reusit sa ajungi avocat de ce sa ii spui copilului tau sa devina avocat. Si aici am raspunsul. pentru ca isi doreste sa ai un viitor bun si stabil.

| KodrutZ a răspuns (pentru StopQQ):

E un raspuns de tot rahatul. Daca tac-tu nu e retard ar trebui sa stie ca poti excela cu adevarat in ceva ce iti place, si daca asta se intimpla, esti cu adevarat fericit. Sint destule cazuri cu "viitor bun si stabil" financiar care ajung la un moment dat la sinucidere. Daca tatal din enunt nu a ajuns ceea ce chiar isi dorea, avem si raspunsul deja - tatal e un primat cu intelect si capacitati foarte limitate, un incapabil care nu stie mai mult de propriul orgoliu.