| Molusca a întrebat:

Salutare! Mama s-a internat ieri în spital.
Va mai sta cel puțin o săptămână.
Eu am rămas cu tata.
Problema este că îmi este foarte dor de mama.
Nu o pot vizita. Mai vorbim la telefon, dar...
Ce pot face?

4 răspunsuri:
| AnnaMariaaa a răspuns:

Sa te gandesti ca e acolo pentru un scop important, ca are nevoie sa se trateze pentru a veni acasa sanatoasa. Cunosc sentimentul, dar va fi bine.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

E la Spitalul Militar? Știu că pe acolo nu există ore de vizită.
Puteti vorbi video pe Whatsapp, ori, dacă vrea tatăl tău să te insoteasca, ati putea stabili o intâlnire cu ea, in curtea spitalului (in curte, mama ta ar putea iesi, pentru câteva minute, să vă îmbrățișeze). Știu cum e dorul...

| Yuoia a răspuns:

Sa astepti. Asta e cel mai bun antrenament pentru cand te vei muta la casa ta.

| Saiko10 a răspuns:

Astepti, am patit si eu asta, daca un copil de 7 ani poate sa astepte poti si tu.