| Sandu_Vlăduţ_1986 a întrebat:

Salutare prieteni. Am o curiozitate. Ce metode de a iesi din depresie cunoasteti si cat de optimisti sunteti in ziua de azi?

Eu sunt o persoana destul de puternica psihologic. Am pus aceasta intrebare doar din curiozitate. Vreau sa stiu parerea voastra. Fundita nu stiu cine o va primi.

Multumesc participantilor.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Ontopic: Fiind inteligent.
Offtopic: O persoana destul de puternica psihologic? Ce inseamna acest lucru? Mi se pare o aberatie lingvistica ceea ce ai spus.

| Sandu_Vlăduţ_1986 explică (pentru shadovv):

M-am referit la faptul ca sunt tot timpul motivat. Nu inteleg ce e atat de neinteligent la intrebarea asta. Ma rog, parerea ta, ramane a ta. Mersi de raspuns.

| shadovv a răspuns (pentru Sandu_Vlăduţ_1986):

Adica ai o vointa intensa. Pai de aici pana la a spune ca "esti puternic psihologic" e drum lung. In cel mai logic sens ai putea spune "puternic psihic" ceea ce etimologic ar insemna "puternic sufleteste". Dar psihologie insemnand in primul rand o stiinta este greu de a avea sens descrierea ta.

| Sandu_Vlăduţ_1986 explică (pentru shadovv):

Modul meu de exprimare e diferit. Iti dai seama ca fiecare va intelege intrebarea in felul lui. Ceea ce ai facut si tu. Si e un lucru bun.