| CosminC86 a întrebat:

Se mai pune problema recuperarii Tezaurului Romania din Moscova? Nemernicii care ne conduc nici macar nu aduc in vorba despre asa ceva.

5 răspunsuri:
| Baton a răspuns:

Nu aduc vorba pentru ca nu au interes de colaborare cu rusii ori cu alte natii, pentru ca nu doar din Rusia avem de recuperat tezaur, dar povestea asta este una mult prea lunga de care nu vrea sa se apuce nimeni sa o rezolve.desi e tezaurul nostru in fata strainilor putem aparea ca niste cersetori...si oricum ce sa facem noi cu el? sa il vindem iar strainilor? caci cam asta e calea politicienilor

| hummmer a răspuns:

Problema se discuta numai ca nu te poti pune cu rusii.Mai ales de cand suntem pro -America[rachete, baze, soldatoi] n-o sa mai vedem decat in poze tezaurul.

| CosminC86 explică (pentru hummmer):

Si cand am fost pro Rusia 50 de ani nu s-a discutat, deci... **** rusia.

| 0x11111051 a răspuns (pentru CosminC86):

**** America, nu Rusia. Rusia este un stat cu mult mai puternic. Iar America nici propria limba n-are, nici legenda, nici natie.

| CosminC86 explică (pentru 0x11111051):

Nu este... din niciun punct de vedere.
S.U.A are aproximativ 300.000.000 locuitori.
Rusia are 127.000.000
S.U.A are PIB 14, 657, 800 trilioane de dolari.
Rusia are PIB 1, 465.000 trilioane de dolari.
S.U.A are a doua cea mai puternica armata din lume.
Rusia are a zecea cea mai puternica armata din lume.
Dar sunt de acord cu tine, nu are nici istorie, nici limba proprie. Dupa previziunile mele, in urmatorii 20-30 de ani, Germania va deveni cel mai puternic stat din lume conducand din umbra Uniunea Europeana (Al 4-lea reich)