| Zalexxalex a întrebat:

Salutare si La Multi Ani!
Detin un canal de Youtube si nu resusesc sa fac vizualizari si nici abonati.
Va rog, daca puteti sa ma ajutati cu o parere, cu un sfat. Multumesc!
https://www.youtube.com/channel/UCLJ2VSU2Oufj72DBnbgoolQ

3 răspunsuri:
| lindemona a răspuns:

Bună, eu sunt blogger. Succesul constă în promovare, apoi în conţinut.
Cel mai important este să te promovezi, să distribui vlogurile tale pe diverse reţele de socializare, să publici în grupuri ţintă, unde există oameni pasionaţi de ceea ce faci tu. Spoi e important să treci pe la colegii de breaslă, să laşi căte un mesaj despre clipurile lor. Eventual poţi face colaborări. Trebuie să te împrieteneşti cu alţii şi să înveţi de la ei.
Apoi depinde de conţinut, cum structurezi un clip şi ce prezinţi în el. Înceară să fii cât mai original, să prezinţi ceva ce ţi-ai dori să vezi la alţi vloggeri, dar ei nu vorbit despre asta. Aşa că o faci tu.
Şi fii perseverent în ceea ce faci. O fi el hobby, dar dacă vrei să ai urmăritori fideli, trebuie să îţi stabileşti câte clipuri să faci pe săptămână/lună şi să te ţii de ele. Vloggul e un hobby, dar trebuie privit ca un job, dacă vrei rezultate.

Sper să te ajute şi îţi doresc mult succeswinking

| LoveSleep a răspuns:

E simplu. Tu faci video-uri cu gameplay fără voce si facecam.
De ce crezi că s-ar uita cineva la tine când există alții 2000 care fac același lucru, dar mai și vorbesc între timp?

Ideea e că oamenii nu se abonează la tine ca să vadă jocul, se abonează să vadă cum te joci, și să râdă la eventualele glume și faze din joc. Nimeni nu se uită doar la un gameplay cu ceva, pentru că pot juca și singuri. Nu mai suntem în 2000, când alții s-ar uita doar ca să vadă jocul. Acum nimănui nu-i mai pasă de joc, se uită pentru cel care se joacă. Dacă mai și face ceva, e un plus, dar îți garantez că s-ar uita și dacă ar sta doar să vorbească.