| Manuel86 a întrebat:

Salutare.
Stie cineva cam de cate ori este recomandat sa se dea pe saptamana cu crema pentru intretinerea tatuajelor vindecate?
Multumesc mult!

8 răspunsuri:
| Manuel86 explică (pentru sierra1):

Multumesc dar ale mele sunt deja vindecate!

| sierra1 a răspuns (pentru Manuel86):

In cazul ăsta n-ai nici o "obligație" in plus față de pielea ta

| Manuel86 explică (pentru sierra1):

Cu timpul, peste ani isi pierd din culoarea initiala.
De asta exista creme pentru intretinerea lorm sa-si prelungeasca culoarea, mai multi ani.
Nu stiai asta?

| sierra1 a răspuns (pentru Manuel86):

Spuneam > n-ai nici o "obligație" in plus față de pielea ta. Și mențin. Dacă o să-ți tratezi pielea (toată) cu creme, ele n-o să afecteze cerneala infiltrată in dermă sub stratul superficial, până in hipo~.
Nu stiai asta?

| Manuel86 explică (pentru sierra1):

Artistul tatuator, mi-a zis sa folosesc crema pentru intretinerea lor, ca dupa niste ani, 10 de exemplu o sa inceapa sa-si piarda culoarea initiala, mai ales daca sunt expuse la soare mai mult timp, daca stau la plaja.
De asta si exista creme si pentru intretinerea lor. Nu numai pentru vindecare.

| dullcat a răspuns:

Buna.Intreaba la salonul unde ti-ai facut tatuajul pentru a primi un raspuns pertinent.