| BoDyzZz a întrebat:

Salutare.
Sunt clasa a 9-a si in curand voi merge la majoratul unei verisoare.Problema e ca nu stiu sa dansez mai deloc.Cand incerc ma rusinez si renunt.Vre-o idee? funa!

7 răspunsuri:
| awspam a răspuns:

Statul in picioare e mai ok, acum sa nu stai ca o statuie cand alti tzopaie ca vei iesi din decor, iti sugerez sa nu mergi la petreceri de manele sa te dai pe dansuri daca esti cu biserica sau invers ca nu au nimic in comun una cu alta

| Yamaha123 a răspuns:

Bate-i pe toti

| Cristi19 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=ylTcPTmoysE&list=PL3CFF588307F98F5E&index=1 tutoriale de dans aici si i-ati inima-n dinti, altii de ce ar sti mai bine ca tine?

| BoDyzZz explică (pentru Cristi19):

Multumesc :d. Altele mai simple si mai lungi poti gasi?
Daca Da funda!

| Albnegru10 a răspuns:

Dansul inseamna sa te misti asa cum simti muzica....nu fii timid si toti te vor crede mai mult decat interesant.

| CasaSiDesign a răspuns:

Daca n-ai nici o treaba cu dansul, iti sugerez sa nu te bagi la dansuri foarte ritmate. Incearca sa dansezi blues-uri, lente, si usor de dansat, te legani de pe o parte pe alta...nu-i greu. Iar daca nu ai curaj...gusta si tu ceva cu alcool, dar nu prea mult, doar sa-ti dea curaj. Oricum ideea este ca daca nu risti (sa dansezi) nu castigi (pierzi fete)

| MaiaMartinas a răspuns:

Nu-ti mai fa atatea probleme, doar danseaza pe melodii mai lente, mai pe gustul tau si nu te mai gandi la cum vei fi vazuta..incearca sa stai prin preajma cunoscutilor cand dansezi si o sa vezi ca te vei simti mai bine, ca ce sa faci, nici eu nu sunt specialista in dans(ba chiar deloc, parca am 2 picioare stangilaughing ) dar tot ma bag la un dans, asa ca fa-ti curaj, si nu-ti mai fa atatea probleme.Succes:3