| Marikari a întrebat:

Salutare!
Sunt in intr-o mare dilema. Am un loc de munca bunicel pot sa zic, am facut o postiliceala 3 ani dar nu mi-am gasit de lucru in domeniu.
Dinainte sa incep cei 3 ani mi-am dorit sa merg la facultate insa a trebuit sa raman acasa. Inca tanjesc dupa facultate si vreau trup si suflet sa merg dar ceva totusi ma opreste. Posibilitate financiara as avea, sprijin moral din partea familiei as avea... dar nu inteleg de ce mi-e asa de greu sa ma pornesc din loc sad
Stiu ca vreau sa merg la facultate, dar nu stiu care, ce specializare, nu stiu ce m-ar putea ajuta pe viitor sa nu patesc la fel cu acesti 3 ani petrecuti, nu zic ca degeaba caci se va ivi un loc dar nu sunt multumita de mine.
Ma poate ajuta cineva cu un sfat de ce ma simt asa?

1 răspuns:
| EUSIATIT a răspuns:

Daca ai un loc de muna care te mutumete e bine sa l pastrezi. Fa facult la fr pentru ca e riscant sa renunti. si apoi de ce nu te specializezi in domeniul in care lucrezi? nu ti place?