| NoNameo a întrebat:

Salutare TPU, am cateva intrebari...

De ce timpul trece asa de repede? Adica imi amintesc ca mai ieri aveam 5 ani si deja am aproape 18 ani, nici nu am realizat cat de repede a trecut, aproape 80% din viata am petrecut in fata calculatorului si acum am realizat cat am fost de prost, acum numai am ce face sa imi recuperez copilaria si imi pare atat de rau, imi vine sa plang dupa ce am vazut azi in parc cat am pierdut din viata, copii se jucau, aveau in jur de 12 ani, iar eu la 12 ani stateam si ma jucam pe PC, imi pare atat de rau, incat imi dau lacrimile... Ce pot face sa ma bucur de ce mi-a mai ramas din copilarie... Cat mi-as dori sa dau timpul inapoi, sa ma joc cu prietenii pe care i-am pierdut. Deci de ce trece timpul asa de repede? De ce nu realizam cand suntem mici cat de importanta este copilaria si dupa regretam?

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Si totusi inca esti tanar ...nu te mai plange ca si acum traiesti o perioada frumoasa!
Sa plangi dupa laptele varsat nu ajuta niciodata...mai bine du-te si traieste acum.cat inca mai poti!
Fiindca asa cum a trecut timpul inainte ...asa o sa treaca si de acum incolo!
Si o sa te trezesti ca ai ajuns la 30 de ani fara sa fi facut nimic in viata...si nici nu o sa realizezi de ce

| NoNameo explică (pentru Apache):

Ai dreptate... Multumesc tuturor pentru raspunsuri, o sa inchid calculatorul ceva timp, sa incerc lucruri noi!

3 răspunsuri:
| Schrotter54321 a răspuns:

Probabil ai fost prea neintelegator.Pun la paiu ca ti s-a zis de neinumarate ori saiesi afara in loc sa stai in fata calculatorului si le-ai raspuns urat parintilor.Primul pas ar fi sa inchizi calculatorul deoarece nimic nu este mai frumos decat sa traiesti viata in aer liber si sa il pui inapoi in cutiesau sa-l vinzi asa mai faci un ban si cu ei faci ceva constructiv.Si poti sa-ti faci o prietena sau sa iti faci prieteni, sa mergi in excursii cu prietenii etc.

| SingleStarOnTheSky a răspuns:

Timpul trece foarte repede cand te distrezi.Deoarece esti mult prea absorbit de ceea ce faci, dar care sa iti si placa; si nu realizam asta din cauza tehnologiei...parerea mea big grin.Acum,e cam tarziu sa te mai duci si sa te joci in groapa cu nisip sau cu cercul big grinlaughing, dar inca mai poti sa te joci facand sport sau pur si simplu ai putea sa te joci Prinsa sau confused Ascunsahappy. Oricum mare parte din timpul copilariei a trecut dar inca mai poti salva o bucatica din el.Si cred ca la toata lumea s-a mai intamplat sa regrete copilaria, dar asta cand ea deja a trecutsad. Sper ca te-am ajutat!happy