| santamaria22 a întrebat:

Am o problema cand vine vorba de limba engleza.Cand sunt pus sa traduc din engleza in romana n-am nicio problema, dar cand sunt pus sa traduc invers ma blochez si nu mai stiu nimic.Acum,eu m-am gandit sa-mi caut un partener cu care sa vorbesc in fiecare seara o ora in engleza, nu conteaza daca pe Facebook, la telefon sau in realitate..Problema e ca nu stiu unde pot gasi o asemenea persoana. Daca stiti pe cineva interesant, poate ma puteti ajuta..Si ar fi bine venite si cateva idei care sa ma ajute sa-mi imbunatatesc traducerea din romana in engleza.
Dau funda celui care ma ajuta cel mai mult.

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

Oare de ce? este foarte greu pentru creier sa interpreteze in limba engleza, raspunsul este sa traduci mai mult si sa vorbesti, da sa vorbesti, cand vorbesti in engleza practic iti inveti creierul sa interpreteze direct in engleza