| anonim_4396 a întrebat:

Am şi eu o problemă cu noua mea prietenă. Suntem împreună de aproape 2 săptămâni şi e foarte orgolioasă. Eu mă port frumos, sunt atent cu ea, încerc să aduc relaţia la un alt nivel dar ea nu cooperează. Nici nu mă bagă în seamă, dacă nu o bag eu primul. Credeţi că ar fi bine dacă m-aş comporta mai rece şi mai distant cu ea?

Răspuns Câştigător
| Bunicul62 a răspuns:

Pricep eu bine ca tu spui noua ta prietena dar ce este cu cea veche poate o sti si ea ceva si te ia de neserios, vede in tine lupul cu blana de miel.Cu "rabdarea nepoate treci marea "nu te purta cu ea ca primitivii ca ai pierdut, invata sa vorbesti frumos si sa nu uiti de cei 7 ani de acasa sa ii ai cu tine mereu

1 răspuns:
| Rockart a răspuns:

Buna! Nu mi se pare ca tine la tine.Sau poate e timida, poate ii este frica sa-si arate latura romantica.In orice caz,depinde de felul ei de a fi, nu ai de unde sa stii ce efecte are "raceala" asupra ei. Poate sa o faca sa te vrea mai mult, sau poate distruge orice sentiment pe care il are fata de tine.Cel mai bine ar fi sa discutati despre asta...