| maryanshmen a întrebat:

Salutare tpu.Am si eu o problema cu pcul meu.De cateva saptamani merge greu,la task manager la performance se icarca imediat, si am procesor de 2, 4 ghz, 1gb ram 512 placa video, am format pc si tot degeaba, ajutati-ma va rog dau funda.

1 răspuns:
| MeConstantine a răspuns:

Posibil sa ai windows 7 neoptimizat, daca este asa si ai pus si antivirus gen karspersky atunci iti mananca repede resursele. Ai putere dar ram-ul nu o sa faca fata. Totodata este important ca dupa ce instalezi windows-ul ( sa zicem ca l-ai formatat ) sa vezi exact in cat timp se lanseaza atunci, daca este rapid este asa si asa, daca este foarte rapid este cel mai bine.
Sfat mai cumpara niste ram cel putin unul si totodata incearca sa vezi fie antivirusul( fie pui un joc cu virus ) care iti incetinesc grav procesele.
Constantin @ www.meditatii-instalare-windows.com