| Georgexyz99 a întrebat:

Aş dori un sfat.
Dar sincer n-aş vrea să se râdă pe tema aceasta. Chiar nu mai știu ce să fac.
Prietenii mă ignoră, mă tratează cu indiferență, familia îmi reproșează lucruri..prietena mea cel mai bună m-a lăsat baltă. Nu mai am pe nimeni aproape, nici măcar o vorbă bună venită din partea cuiva. M-am saturat sa mă doară. Orice fac nu iese bine. oricât încerc sa mă apropii de cineva. Mi s-a zis ca sa îi las ca se vor întoarce la mine, ca totul se va rezolva. Când eu nu mai pot..Am obosit

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Salut!

Ai obosit, nu mai poti sa... ce? :/ Sa? Ca nu inteleg.
Sa nu ai pe nimeni care sa iti vorbeasca, sa te sustina, sa nu ai prieteni "adevarati"? Pai nu este nicio regula in lumea asta care ar spune ca tu ar trebui sa ai neaparat acele persoane, sau oricine din lume.
Deci legat de acest aspect, am rezolvat.

Prin ce treci tu, sunt momente de maturizare, cu totii am avut asemenea momente in viata, este ok, o sa treci peste ele. Tot ceea ce simti, te doare, te stresezi, iti faci probleme... aceste lucruri sunt doar in captul tau, doar tu faci aceste lucruri, pentru ca vrei. Ia, de maine spune-ti ca nu mai faci asta, ca gata... te simti bine, este mai usor decat crezi. O sa faci asta? Vrei sa faci asta cu adevarat? thinking Asta depinde doar de tine. Dar iti zic eu ca nu, pentru ca asa ai considera ca o parte din "personalitatea" ta, din eul tau interior, s-ar duce.
De aceea ar fi fost util sa specifici si varsta, este oarecum nevoie de o mentalitate mai matura sa realizeze aceste lucruri.

Numai bine! ^_^

| Andreeush a răspuns:

Când dai de greu vezi cine îți sunt cu adevărat prieteni.

| Jidvei a răspuns:

Toti cei care pleaca au un motiv, vezi care-s motivele.

| OlgaPlesecu a răspuns:

Eu sunt de partea ta in sensul ca te înțeleg.De obicei ne alegem prietenii in funcție de ceea ce ne leagă adică dacă avem ceva in comun.Dar dacă vrei sa ai prieteni adevărați trebuie sa știi pe cine alegi.Eu as putea sa te îndrumarea către un manual care conține multe sfaturi pentru tineri începând de la vârsta când știu sa citească pana când ajung la pasul căsătoriei. Printre numeroasele subiecte este și unul care Răspunde la întrebarea ta: Ceva de genul unde pot găsi prieteni adevărați? Lasa-mi un mesaj ca sa-ți trimit link-ul