| andrada a întrebat:

Ati trecut vreodata prin perioada aia cand simti ca nimeni nu te baga in seama, prietenii te barfesc si te ignora, familia iti reproseaza in truna si nimeni nu e de partea ta? cum ati trecut peste faza asta?

Răspuns Câştigător
| Mandy a răspuns:

O doamne, sad
stiu prin ce treci
citeste te rog pana la capat...
si eu am perioade de astea cam des...
uite
nu ai de ce sa fii trista
viata e frumoasa. bucura-te ca esti sanatoasa, inteligenta, si sunt sigura ca si frumoasa.Pentru a scapa de starea asta, uita-te in oglinda, uita-te la tine, chiar daca iti va fi mai greu la inceput.Zambeste fa tot felul de fete, si accepta-te asa cum esti tu.Mananca ciocolata, fa o baie cu spuma, uitate la fulgii de nea, uita-te la lucrurile din jurul tau, asculta muzica, plangi daca simti[te ajuta nespus de mult], si gandeste-te ca unele persoane nici nu le au. Bucura-te de fiecare secunda din viata ta, caci este un dar...capul sus, si zambeste, toate relele spre bune.Deobicei dupa astfel de perioade iesi in forta, esti fericita, realizezi unele lucruri, si au loc cele mai mari schimbari de personalitate.
so, smile for me >big grin

6 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Inca usnt in ea. Este foarte greu sa fii indiferent si eu sunt f sensibila. Adiac orice-mi zici pn al suflet. stiu ca fac rau, dar totusi...

| Delire a răspuns:

Sincer da...sad si inca mai trec, dar am avut incredere in mine, si nu am renuntzat nici macar pentru o clipa la "lupta", incercam sa fiu indiferenta la "prietenii" falsi! incetu' cu incetu' m-am indepartat de "prieteni" si familie, doar prietenu' meu a fost langa mine...am incercat sa fiu tare! sa spun ca "toate trec" si asa si este! nimic nu e pentru totdeauna! si din fata dulce, am devenit tipa "rea",,, nu ma interesa nimic altceva decat fericirea mea si a prietenului meu, care de altfel nu m-a lasat, ca ceilalti! si oricum nu ai nevoie de priteni falsi, arata'le ca poti si fara ei!:* succes! si o sa vezi ca va trece! dar sa nu ii uiti pe aceia care au plecat atunci cand aveai nevoie de ei!

| HinnaBunneh a răspuns:

Da crying imi este fff greu pai inca sunt prin ea dar incearca sa iti faci noi prieteni nu stiu poate e vina ta poate ti-ai deranjat prieteni cu ceva.

| bogdanmk29 a răspuns:

Ascultand acest gen de muzica :http://www.youtube.com/watch?v=GdWhlo9b9zg, dar in special ma gande-am ca intr-o zi o sa fiu major si o sa plec departe sa fiu pe propriile mele picioare si uite ca am reusit sa nu-ti intre in cap ganduri negre pentru ca nu rezolvi nimic asa dar daca vrei sa ai cu cine vb uite aici id -ul meu :barbosanu_mk@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e faza adolescentei...nimeni nu te intelege si tu nu mai intelegi pe nime`. Incearca sa le faci pe plac parintilor tai, iar daca prietenii te barfesc inseamna ca nu sunt prieteni adevarati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inca nu mi s-a intamplat asta. Mereu am avut pe cineva langa mine care sa ma sprijine, sa ma asculte. Daca tu treci prin asta, atunci raspunsul este doar la tine. Tu singura trebuie sa-ti ridici capul, sa zambesti si sa intelegi ca nu mereu toti sunt de partea ta. Daca prietenii te barfesc, inseamna ca nu-ti sunt asa de "prieteni" precum pretind. Ignora-i. Daca familia iti reproseaza, arata-le ca poti, nu sta sa-ti plangi singura de mila. Asculta muzica vesela, citeste, ocupa-ti timpul cu activitati frumoase. Fii mai increzatoare!