| Anonim5321 a întrebat:

Deci, pot spune ca am o fire destul de inchisa si rusinoasa, sunt fata si am 14 ani, insa avand in vedere de varsta pe care o am nu pot spune ca stiu cum sa ma descurc cu baietii.:? Este un baiat de care imi place, insa nu ma cunoaste, el este popular, eu nu.El este bogat si foarte frumos.Problema este ca baiatul acesta sta cu fete mai de varsta lui, el avand 16 ani si ii plac fetele care se aranjeaza mai mult, gen machiaj si chestii..Eu nu ma machiez si nu stiu cum sa-l fac sa ma placa,dar nu pot spune ca sunt urata! Cum am mai spus eu am si o fira mai rusinoasa, inca nu am dat primul sarut si nici nu prea stiu cum sa ma comport cu baietii deoarece nu ma simt in largul meu! Va rog spuneti-mi cum ar trebui sa ma comport avand in vedere varsta pe care o am si cum sa il fac sa ma placa!

Răspuns Câştigător
| anss23 a răspuns:

Cred ca mai bine nu ai incerca sa faci un anumit lucru pentru a-i atrage atentia, mai mult risti sa creezi o situatie jenanta.Eu zic ca nu merita sa te schimbi pentru nimeni, o sa vezi ca vei gasi pe cineva care te va placea pentru ceea ce esti.Multor baieti le plac fetele mai naturale, care nu par sa se straduiasca prea mult.Si nu e de mirare ca la varsta ta nu stii cum sa te descurci cu baietii.O sa vezi ca vei deveni mai deschisa cu timpul si cand vei fi pregatita de o relatie o sa stii singura ce sa faci.Adica,daca nu pare normal si trebuie sa fortezi prea mult ceva probabil nu esti inca pregatita pentru acel lucru.

1 răspuns:
| Sănduțța a răspuns:

happy Nu cred ca esti urata! fiecare om cu firea lui! happy Trebuie sa fii tu insati! Baietilor de obicei le plac fetele naturale :3 Nu care se machiaza, ca alea sunt si mai urate sub machiaj, ele stiu ca sunt urate si de aia se si machiaza unele! happy Te inteleg perfect daca vrei sa te placa, adica, poti face ca mine! Comporta-te ca si in filme. Eu asa am cucerit 2 baieti :3 Uita-te la filmele: Magicienii din WP, Rebela de La Radio, etc; Sunt de adolescenti! O sa te ajute enorm!