| nyoentox2002 a întrebat:

Salutare! Un muncitor calificat poate sa ia mai multi bani decat un muncitor necalificat? Sa dau un exemplu:
Taicamiu daca s-ar duce unde lucrez eu adică la o tâmplărie ar fi muncitor necalificat dar stie sa faca de toate-Sa sudeze, sa taie cu flexul etc, adică se pricepe la toate!
Ca sunt oameni care poate is calificati si au 9 ani de cand lucreaza experiență, taicamiu e mai bun ca ei de 1000 de ori!

4 răspunsuri:
| Mtoni a răspuns:

Pentru o firmă respectabilă e mai bun un muncitor calificat pentru că face garantat lucru de calitate și mai rapid decât unul necalificat.

| nyoentox2002 explică (pentru Mtoni):

Pau de exemplu, eu sunt calificat in comerț, si sunt necalificați care sunt mai buni de o mie de ori ca mine, la școală primeam note numai din burta 7 pe linie, si fosta diriginta care o murit imi punea numai 5 sa ma treaca clasa?, conteaza experiența nu calificarea, diploma de calificare te stergi cu ea la fund

| Anonimulantisocial17 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Experienta in cele mai multe cazuri

| nyoentox2002 explică (pentru Anonimulantisocial17):

Taicamiu nu a lucrat niciodata cu salar,el e lautar si prinde cantari din cand in cand, dar se pricepe aproape la toate, a facut o banca misto afară, el stie sa sudeze, sa taie cu flexul etc!