| nimicaici a întrebat:

Va rog, am nev.de ajutor...
Prietena mea cea mai buna s-a suparat pe mine foarte tare [ nu vrea sa auda de mine nici in ruptul capului ] de ce? pentru ca acum mult timp i-am impartasit un secret de al ei unei alte fete, si aseara s-a aflat. Faza e ca nu i-am zis chiar tot secretul, in mare doar. vreau doar sa ma ierte.nu stiu cum sa fac.:d ma ajuta cineva?[ tin sa spun ca este foarte egoista si nu prea m-ar lua in seama, dar intre noi e o prietenie frumoasa ]

3 răspunsuri:
| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Aici,are drepatate si nu vreau sa par rautacioasa,dar la faza asta,ea ti a fost mai,,mult,, prietena decat tu ei.
In primul rand,daca ti a impartasit un secret,inseamna ca te considera o prietena adevarata,o fata cu care se putea consulta si avea incredere in tine.
Pacat ca ai tradat o si in felul asta,acum tu trebuie sa astepti sa treaca ceva timp,sa i tyreaca acar un pic supararea.
Parerea mea e ca nu trebuie s o fortezi nota cel putin acum,gandeste te ca ea se simte tradata si trebuie sa o intelegi.
Are nevoie de un timp sa se gandeasca si fii sigura ca daca pe voi v a legat o prietenie frumoasa,stransa si ea se va gandi la tine.
Dar acum nu poti sa te duci la ea cu motive pentru ca nu ai gasi ce sqa i spui,sincer!
Alege sa i fii alaturi,daca va avea o problema grava de ex,daca nu te accepta,fii in umbra ei,inceraca dupa un timp sa intri in vb cu ea,poate s a mai linistit si ea si va rezolvati problemele,dar nu i cere totul dintr o data asa ca si cum nu s ar fi intamplat nimic... pune te in locul ei si gandeste te cum se simte ea acum,incerca s o intelegi,daca vrea sa ti faca o morala,accepta, pentru ca esti vinovata direct.
Eu zic ca iti va merge bine, daca le pui cap la cap si cu un pic de razdare.
Succes pe mai departe!

| QUM a răspuns:

Spune-i si tu ei un secret si zii ca poate zice la toata lumea... poate o sa vada ca ii esti prietenahappybig grinsi te va ierta

| Rayus a răspuns:

Pai nu-s un mare prieten co toti dar ai putea sa faci astfeltongueui o fata
(o alta amica de ata) care se ingelege cu ea sa o invite undeva dar sa fi si tu ca sa va puteti intalni. Daca vezi ca incepe sa comenteze nu incerca sa te superi si sa i comentezi inapoi si incearca sa o fa-ti sa razi si sa te asculte si cand ai ocazia sa te asculte si sa fie putin cu zamnetul pe buve o rogi sa te ierte pana te iarta daca nu te iarta imi pare rau. fundita?