| Fredie a întrebat:

Salutare. Vreau sa vorbim astazi despre fete sau femei mai bine spus. happy Eu am cateva opinii pe care vreau sa vi le impartasesc pentru a primi raspunsurile voastre si a vedea daca parerile mele sunt sau nu corecte. Sa incepem asa: si eu ca si multi alti barbati din lumea asta mare imi doresc ca partenera mea sa fie o fata frumoasa, inteligenta, intelegatoare, matura si desigur cat de cat gopsodina, in sensul de a sti acolo sa faca o mancarica, o ciorbita, etc. Recunosc deschis ca sunt genul de barbat a carui iubire cam trece mai intai de toate prin stomac. Acestea fiind spuse, trebuie sa fiu realist si sa admit ca ar trebui sa fiu putin nebun pentru a spera ca mai exista in ziua de azi vreo fata sau in fine femeie tanara pana in 30-35 de ani care sa fie cu adevarat bubulina gopsodina asa cum erau multe din generatia parintilor mei. Traim alte vremuri, in care femeia moderna are de obicei o cariera si desigur ca, nu prea are cum, oricat ar incerca, sa mai fie si super gospodina. In lumina acestor consideratii vreau sa va spun ca eu pot accepta cu usurinta ca o fata frumoasa, inteligenta ce are in consecinta o cariera faina, sa fie perfect paralela cu bucataria. Mi se pare deja ca cer prea mult sa mai indraznesc a spera ca avand acele calitati sa mai stie sa si gateasca. In acelasi timp, nu prea pot reusi sa inteleg cum de e posibil ca alte fete, ce nu dau pe afara nici de frumusete, nici de inteligenta, avand niste joburi acolo, cat sa nu fie somere, sunt complet oripilate daca le cere cineva sa faca un amarat de piure. Ideea mea, pe scurt: cam pe ce considerente isi imagineaza o femeie ce nu a fost inzestrata de mama natura cu super frumusete sau macar o inteligenta peste medie, ca poate tine un barbat linga ea? Nu vreau sa fiu rau, insa sincer chiar cred ca fiecare dintre noi avem acolo cate un mic talent, daruit de D zeu. Unii s au nascut isteti, altii super frumosi, altii sunt harnici, priceputi, samd. Cand intalnesti femei care ajung la 30 de ani si chiar peste, fara sa aiba nici una din aceste calitati de la mama natura, in schimb dornice sa aiba un sot, o familie, culmea chiar si un copilas, nu poti sa nu te intrebi de pe ce planete sunt picate. happy Pentru a avea un sot linga ea, ar fi cazul ca o femeie sa aiba niste calitati minimale, asa cum si un copilas are nevoie de o mama responsabila, ce are habar sa aiba grija de el, e in stare sa castige un salariu decent pentru a l creste, samd. Cunosc istoria deceniilor trecute cand barbatii castigau banul intr o familie, iar femeia era strict mama si gospodina. Din pacate nu cred ca acele vremuri se mai pot intoarce vreodata. Tare as vrea sa fie constiente de asta si fetele sau femeile din zilele noastre. Bye.

4 răspunsuri:
| Fredie explică:

Hello. Pentru primele doua raspunsuri: ca sa va dau replica si eu asa la caterinca cu budinca, cum ati postat voi. Nu am descris femeia perfecta, ci doar o moldoveanca tipica happy Ele sunt in multe cazuri, frumoase, inteligente, stiu sa si gateasca, dar ce-i drept si cam uita sa mai vina si devreme acasahappy Terminand cu glumele, daca ati fi citit cu atentie ati fi inteles ca nu sunt deloc absurd sa imi imaginez ca o a astfel de super femeie se gaseste usor sau ar fi super incantata cu un tip modest ca mine. Stiu ca acest gen de femei viseaza masculi fenomenali, de multe ori si cu super dotari financiare. big grin Eu imi doresc doar ca femeile obisnuite, care nu sunt deloc miss univers si nici nu dau pe afara de istetime, sa fie acolo cu o doza de realism si sa nu mai faca super fite de genul: eu nu intru in bucatarie, ca nu am chef, nu mi place, etc. Astfel de figuri sunt standard pentru majoritatea pitzipoancelor, dar si pentru super femeile frumoase, inteligente ce au cariere de succes, ce le retin la job 10-12 ore pe zi, samd. Daca fata are un job unde mai mult de 8 ore nu a lucrat niciodata, iar in alea 8 mai se si joaca Solitaire, etc, nu prea pot accepta faze de genul: vai sunt epuizata, nu am chef sa fac nada de mancare, hai in oras honey, desigur pe banii tai, ca eu am salariu minim pe economie. Cred ca nu sunt absurd cand spun: fitele sunt ok pentru a fi facute de cele care si le permit sa le faca, nu de absolut toate reprezentatele sexului feminin. Bye.

| Maximus a răspuns:

Invata tu sa gatesti sau daca nu ia-ti o servitoare! big grin

| snowflake a răspuns:

Mai fredie!
ce descrii matale mai sus, se numeste femeia perfecta! dar tu nu ai auzit ca nu exista perfectiune?
so, incearca sa gandesti la rece : daca tu ai avea asa o femeie langa tine, intrebarea mea ar fi: tu ce oferi?
big grin

| snowflake a răspuns:

Wow! de ce te-ai aprins! tongue

nici nu ziceam ca esti banal, eu ti-am raspuns la intrebare cat se poate de serios.
vezi tu, cum zici : nu mai exista femei asa. sunt, nu multe, adevarat. dar existawinking, trebuie doar sa o gasesti pe cea potrivita descrierii happy

poate sunt de moda veche, da sa stii ca am aproape 30 de ani, si le fac pe toate'n 1 laughing. si cariera, si gatit, si curatenie. tine de educatia sau mai bine zis autoeducatia fiecaruia.