| EssaOo a întrebat:

Salutari! As vrea sa ii intreb pe cei care au dat deja licenta la facultate sau cel putin s-au inscris, cum abordati profesorul la inscriere? Am o reticenta fata de profesori, mai ales de toanele lor.
Habar nu am cum ar trebui sa procedez.de aceea apelez la cei cu experienta de pe sitewinking multumesc!

Răspuns Câştigător
| matraguna1 a răspuns:

In orimul rand trebuie sa te gandesti ca ei au de castigat de pe urma stundetilor care au lucrarea de licenta la ei. sunt platiti cu o anumita suma pe cap de student. deci e o afacere profitabila. acum depinde de ei sa nu isi ia prea multi pentru ca totusi trebuie sa se uite peste lucrari si sa dea indicatii. trebuie sa te inarmezi cu rabdare cand vine vorba de indrumarile pe care ti le ofera. ori sunt greu de gasit, ori sunt ocupati etc si de obicei dureaza multisor pana iti ofera feed'back la lucrurile pe care le scrii. cand te inscrii nu iti trebuie o abordare anume.sa vada doar ca te intereseaza materia pe care o predau ei si sa joci un pic de teatru referitor la lucrul asta. oricum nu am vazut sa refuze studenti decat daca nu au deja prea multi sau daca sunt prea multi pe o anumita tema de licenta (oricum te va pune sa o schimbi daca alege pe altcineva pe tema respectiva etc) sau daca s-a inscris prea tarziu pentru asi alege o tema. asa ca stai linistit. bafta in continuare