| znstr a întrebat:

Salutari TPU! De curand mi-am comandat un telefon de pe eBay, dar este codat pe tara de unde l-am comandat. Trebuie activat pe Romania sau merge si asa? Daca trebuie activat, in ce consta aceasta activare? Multumesc

1 răspuns:
| MaoItsMe a răspuns:

Telefonul poate fi folosit dar nu poti sa suni doar daca ai o cartela din acea tara sau cu roaming activat sau poti pur si simplu sa il decodezi, costa in jur de 20 - 50 lei, cat despre telefon ce telefon ti-ai comandat?