| Jigokunokishi a întrebat:

Salve Prieteni! Cei care stiti niste statusuri din astea gen : m-am saturat de viata imi bag totu-n ea, am iubit sunt dezamagit de ce s-a intamplat nu merita sa traiesti si din astea dar Dure si Nepasatoare scrieti mai jos sau lasati link-ul de la vreun site unde pot gasi, Mersi anticipat big grin!

3 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Poveştile-s poveşti, sentimentele vin şi pleacă. –

În viaţă e exact ca la teatru, după cum ne facem scenariu, aşa jucăm şi mai departe

O mulţime de oameni mă întreabă dacă ceva este greşit, dar mi se pare că nici unul dintre ei nu vor să ştie ce se întâmplă

Am învăţat să iert, însă mai am nevoie de timp pentru a învăţa să uit. –

Subtil, iubirea și-a făcut bagajul și a plecat. A lăsat doar o ceașcă de cafea pe masă și un scurt bilet în care își cerea iertare că nu a putut să îmi mai fie alături. –

Unor oameni le-au fost dat să se îndrăgostească unul de altul... Dar nu să fie împreună.

A iubi o persoană care nu te iubește e ca şi cum ai strânge în braţe un cactus: cu cât îl strângi mai strâns, cu atât doare mai tare. –

Preţ de o clipă mă ruşinez şi aş vrea să dau banda înapoi să-mi înghit cuvintele. Dar viaţa e un film care se toarnă o singură dată şi atât.

Propozitia " Te iubesc" a devenit un anonim. Nimeni nu stie cine o spune si pentru cine o spune.`oh go on

Iubim cu toată forţa de care suntem în stare. Nici mai mult, nici mai puţin. Dăm tot. Aşteptăm tot. Şi uneori, nu primim nimic.

Să aştepţi e uşor... Şti ce e greu? Să şti că persoana pe care o aştepţi nu se va mai întoarce vreodată

Dacă mâine o să mor asta e. Toată lumea o să întrebe 'de ce?'. Nimeni nu o să plângă la nesfârşit, şi după o lună : "Asta e. A murit! "

Dragostea inseamna poduri construite peste probleme si baraje ridicate in fata durerii.

În viaţă trebuie să săruţi, dar să nu iubeşti, să asculţi, dar să nu crezi şi să pleci înainte de a fi dezamăgit

Ce este dragostea? O atracție trecătoare, urmată de tradiționalul ''Du-te mă dracu!

Asta crezi tu, că-s un robot fără sentimente. Dar nu-i aşa. Sunt om, ca şi tine. Care plânge-ntruna şi minte că se simte bine.

Nu vrei să aflii ce-am pe suflet, câte lupte se dau în mine fără să auzi un urlet

Nu contează cât de mult încercăm să stăm puternici, cu toții avem acele zile în care nu mai vrem să mai fim.

E greu să vezi cum oamenii se schimbă, dar e şi mai greu să-ţi aminteşti cine erau ei înaine.

Dacă cineva nu îţi apreciază prezenţa, atunci lasă-l să îţi simtă lipsa.

Nimic nu-i poate aduce inapoi pe cei ce au plecat, ramane amintirea si un banal : „ de el imi era cel mai drag!"

Oamenii care nu-ţi pot aduce fericirea, nu au ce căuta lângă tine.

Când cineva la care ţii pur si simplu pleacă, aminteşte-ţi, că frunzele, toamna, nu cad pentru că vor, ci pentru că a sosit momentul...

Ştim că nu putem da timpul înapoi, să învăţăm din greşeli ce au tatuat răni pe noi.

Oricât ai plânge, lumea nu se opreşte în loc pentru durerea ta!…

Tu pleci fără să plângi, fără regrete...și ai uitat, iubirea noastră acum se pierde!

Un gând adesea nu-mi dă pace: Cum de iubirea-n ură se preface

- Iti regreti trecutul?
- Nu. Regret doar timpul pe care l-am pierdut cu oameni care nu meritau.

Să poți să crezi chiar dacă alții te înșală, să poți să te ridici când alții te doboară, să poți păstra ce alții vor să alunge, să râzi chiar dacă sufeltul plânge și cald tu să rămâi chiar dacă afară ninge... asta-i arta de a învinge.

Fiecare dintre noi așteaptă apelul care îi redă un zâmbet tâmp pe față!

Amintirile ne rămân în minte pe viaţă şi mor odată cu noi

. Şi din păcate îi iubim pe cei ce ne rănesc.

Uneori ducem o luptă, pe care o pierdem chiar înainte să înceapă…

Să nu mă mai aștepți să revin iar. Să-ți mângâi sufletul de gheață. Căci n-am să bat a 3a oară, la ușa ce mi s-a închis în față

Viaţa mi-a dat o lecţie, tot ea m-a înţepat. Ea a fost singura târfă care m-a făcut să plâng cu-adevărat.

Viaţa nu e mereu o doamnă. Câteodată, îţi mai dă şi câte o palmă!

Adânc în sufletul meu stiam un lucru, si anume câta putere îti dadea dragostea sa distrugi pe cineva.

Viaţa este uneori foarte zgârcită: trec zile, săptămâni, luni şi ani fără să simţi nimic nou. Totuşi, odată ce se deschide o uşă, o adevărată avalanşă pătrunde prin spaţiul deschis. Acum nu ai nimic, iar în clipa următoare ai mai mult decât poţi accepta

Tre' să învăţ să spun "Stop!" ca să nu-şi mai bată alţii joc

Câteodată mă întreb cum ar fi dacă aş dipărea. Câţi ar fi bucuroşi şi câţi ar plânge în urma mea

O viață fără înfrângeri este o viață fără victorii. Cine nu știe să piardă nu știe nici să câștige! ♥

Realitatea bate şi platoul de filmare. Viaţa e frumoasă fără efecte speciale. Trecând peste toate cu lacrimi pe obraz, tu trăieşti doar în amintirile ce mi-au rămas.

Oricum e prea târziu să mai schimb ceva, dar niciodată nu e prea târziu să speri şi să o iei de la capăt!

Mama mă corectează atunci când greșesc, Dar nimeni nu mă poate corecta când spun că "Te iubesc"

Mereu vei simți o mulțime de sentimente în timp ce vei spune "nu-mi pasă"!

Nu poţi începe un nou capitol din viaţă, dacă tot îl citeşti pe ultimul.

Spui " iartă-mă " crezi că asta vindecă rana. Îţi spun " OK " dar inima mea e făcută de toată panarama

Uneori ne dăm seama prea târziu că oamenii pe care încercăm să îi facem fericiţi. sunt fericiţi şi fără noi

Întotdeauna mi-a fost teamă că o să-i pierd pe cei pe care îi iubesc. Câteodată mă întreb, e oare cineva căruia îi e teamă să nu mă piardă?

"Iartă-mă" e doar ca şi un plasture, doar pentru că îl foloseşti asta nu înseamnă că rana nu o să mai fie, că dispare.

Sper ca te-am ajutat cat de cathappy

| alexalexandra55 a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute