| BRG a întrebat:

Sărut mîinile stimate doamne și domnișoare salu domnilor, vă rog dacă se poate să mă ajuta-ți într-o problemă, eu nu știu cîte flori se dă unei persoane vii, și cîte flori se duc la decedat. Mulțumesc foarte mult. Cristi. Am mare nevoie de ajutorul dumneavoastră, și vă rog să nu rîde-ți de mine.

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

La mort se duce numar par de flori (2, 4, 6...ma rog). Cuiva viu ii oferi numar impar de flori: 3, 5, 7. In general, nu mai mult de 7, pentru ca deja intri in alte semnificatii ale florilor.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mi se pare ca la un doliu trebuie sa duci flori dar sa fie fara sot si la o persoana vie nu conteaza cate sunt poate sa fie si una ca e destul. Nu cheltui multi bani ca dupa aia nu mai ai de paine.

Răspuns utilizator avertizat
| RougeEttiquete a răspuns:

La decedat se duc de obicei 2 flori.La persoane vii oricate numai sa nu fie 2.sau numar par.eu asa stiamhappy

| Ady05 a răspuns:

Io sunt sigur ca la cei vii se dau in nr impar, iar la cei decedatzi nr par...

| Florin123456789 a răspuns:

Ai aflat deja raspunsul

| Oana_2961 a răspuns:

Heiii.La vii se da numar impar si la morti se da numar par.Nu conteaza exact cate.:*

| loryyy_7762 a răspuns:

Draga cristi la vii e important sa nu dai 2, 4 6 flori, tot timpul sa dai nepar la vii, dar la morti se dau par adica 2 4 6 8 si tot asa.si bineinteles ca nu-i de ris, bafta multa, daca mai ai nevoie de ceva intreaba si te voi ajuta

| sweet_8605 a răspuns:

Exact cum zic si ceilalti la vii se da cu numere impare si la morti cu numere pare... STAI LINISTIT DE CE SA RADEM? E CEVA NORMAL NU MULTA LUME STIE DE ASTA. VAD CA NUMAI LA NOI IN ROMANIA SE TINE CU FLORILE DACA E PAR PTR MORTI ...etc. IN ALTE TARI STRAINE NU TIN CONT DE NUMAR NICI LA MORTI NICI LA VII. dau un ex. cineva din familie si-a aniversat ziua de nastere si implinise 70 ani anul trecut si a primit de la niste prieteni dragi un buchet imens de trandafiri erau 70 de trandafiri exact cat implinise. acum trebuia sa se supere ca a primit flori cu numere pare ca la mort? fiecare face cum vrea. Numai BINE!

| Vulpoiul1993 a răspuns:

Eu stiu ca se da cate 2 flori(sau orice ar fi se duce cate 2...doar cate 2 din orice, nu cred ca se duc 4, 6, 8laughing) nu cred asa cevalaughing ) big grin