| anonim_4396 a întrebat:

Sărut mîna stimate doamne si domnisoare, vă este usor să merge ti pe tocuri? Vă multumesc pentru răspunsuri si o seară frumoasă.

Răspuns Câştigător
| XxBlueRosexX a răspuns:

Uneori da alteori nu deoarece daca sunt noi incep sa ma doara picioarele, dupa ce se lasa putin nu mai am treaba, si le port aproape mereu cand ies in oras.

16 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Sa MERGETI*
depinde de calopod si de inaltimea tocurilor. unii pantofi sunt foarte comozi cu altii se merge mai greu, depinde.

| Cameliapantiru a răspuns:

Buna! Merg aproape zilnic pe tocuri de 7-8 cm si imi este la fel de usor ca atunci cand merg in balerini, m-am obisnuit sa port tocuri si chiar imi place. La petreceri/ocazii speciale, port si tocuri de 10 cm si ma simt si atunci destul de bine, insa pe tocuri de 12-15 cm nu pot sa stau. O seara frumoasa si tie!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie imi este greu si incomod, ma deranjeaza si ma dor picioarele

| Kriss96 a răspuns:

La femei am observat eu (si sunt fata) ca e chestie de obisnuinta. Unele poarta tocuri tot timpul asa ca 10 cm e absolut comod.
La 15-20 deja suferim pentru frumusete happy
Eu pe 10 ma descurc cat de cat. Rezist 2-3 ore. Nu port tocuri in general. 5 cm la ghetele de iarna nici nu conteaza oricum happy

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Kriss96):

Multumesc sărut mîna pentru răspuns.

| XxBlueRosexX a răspuns:

Foarte usor de tocuri de 10 12 cm si cam greu pe tocuri de 15 20 cm laughing

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru XxBlueRosexX):

Si vă simtiti comod pe astfel de tocuri? 10 12 cm.

| XxBlueRosexX a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Uneori da alteori nu deoarece daca sunt noi incep sa ma doara picioarele, dupa ce se lasa putin nu mai am treaba, si le port aproape mereu cand ies in oras.

| val31989 a răspuns:

Pe 8-10 cm pot merge o jumatate de zi, mai mult nu am incercat si cred ca mi-ar fi foarte greu.

| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns:

Dupa cateva ore bune, e riscant(cel putin pentru mine). laughing

| EUBMV89 a răspuns:

Mie da. Nu am nici un tip de problemă la ora de a merge pe tocuri.

| patriciatimeea a răspuns:

Mie mi se pare usor.
Exceptand momentele cand ai tocuri cu platforma, iar pe trotuar e polei happy

| StarKiss a răspuns:

Da, mie îmi e ușor, dar de 10-12 cm. Nu mai mult, că deja îmi bat joc de picioarele mele. happy

| andreea000111 a răspuns:

Da, imi este foarte usor sa merg pe tocuri blushing

| sleeppy a răspuns:

Buna,uneori imi este mai usor, alte ori nu.Chiar daca sint mai confortabile balerinele, mai frumos sta unei lady in pantofi

| EricaElena a răspuns:

Mie imi este usor, desi nu sunt purtatoare de tocuri

| готика a răspuns:

E usor dar sa nu fie de 20 cm