| anonim_4396 a întrebat:

Sarut mina stimate doamne si domnisoare, la serviciu purtati tocuri? Multumesc, rezista ti 8 ore?

Răspuns Câştigător
| alexandra1987 a răspuns:

6 ore in picioare pe orice fel de toc. munca la catedra nu prea iti da timp de stat pe scaun

28 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Eu am lipsit luni bune de pe site-ul asta si acum vad ca tot intrebari cu tocuri pui laughing

| OoBunnyoO a răspuns:

Depinde de serviciu. Daca trebuie sa stai la birou 8 ore, da.
Daca trebuie sa stau in picioare, nu. tongue

| Cameliapantiru a răspuns:

Buna, Cristi!
Port intotdeauna sau aproape intotdeauna tocuri la serviciu, maxim o data pe luna, daca am picioarele foarte obosite, optez pentru o pereche de balerini clasici si eleganti. In rest, l am o varietate mare de pantofi/sandale/botine/cizme/ghete cu tocuri medii sau inalte si subtiri, in diferite nuante/culori, care imi vin minunat, se asorteaza perfect tinutelor mele si imi plac foarte mult.
Si nu lucrez doar 8 ore, ci 10, chiar 12, insumat la ambele mele joburi, insa, recunosc, stau destul de putin in picioare, in rest, e doar munca de birou.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-mi plac tocurile.

| Foxyyyy a răspuns:

Ce fetishist esti.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Foxyyyy):

Vai, ce concluzie ai tras, gratuită sperlaughing nu mă intereseaza ce crezi tu despre mine, mă cunosti cumva?

| Foxyyyy a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu e nevoie sa te cunosc, esti extraordinar de evident din intrebarile tale, crezi ca doar eu mi-am dat seama de asta? laughing)). Si de ce o iei ca pe o jignire? Accepta-te.

| dragodana a răspuns:

Salut! Rezist eroic la birou 8 ore.Vara de 2 ori pe an. Iarna am cizmele cu tocul lat si sunt comode.

| Happyjump a răspuns:

Eu sunt genu' care poarta tenisi si bascheti. Oricum sunt mai baietoasa.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Mai port uneori, ca e rost de stat la birou laughing altfel n-as purta tocuri 8 ore nici sa ma bati!
Da' tu de ce ne intrebi?big grin

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru RedheadOnTheRun):

Si nu te dor picioarele?

| RedheadOnTheRun a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu prea, ca munca de birou "se pupa" cu tocurile. Oricum, nu port zilnic laughing

| TanteMarianne a răspuns:

Nu momentan nu port tocuri, dar cat de greu poate sa fie...

| Innsbruck a răspuns:

Nu,prefer sa port ceva comod

| StefiChan8D a răspuns:

Eu nu am serviciu doar ca spun ce stiu de la mama. Unele fete pot rezista mult cu tocuri la serviciu. Mama facea cumparaturi, ma avea pe mine in burtica, si muncea in casa si la servici pana si-a luat concediu de maternitate. Toate astea le-a facut in tocuri. Toate femeile pot pana trec de 30 de ani, si mai bine porti ceva lejer la servici si cand ai treaba pentru ca vei avea dureri groaznice de picioare dupa acea varsta.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru StefiChan8D):

Multumesc pentru raspuns, esti fată?

| StefiChan8D a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Cu placere, da, sunt fata.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru StefiChan8D):

Tu porti tocuri?

| Cameliapantiru a răspuns (pentru StefiChan8D):

Am 34 de ani si inca port tocuri zilnic, fara nicio problema.
Mama mea are 60 spre 61, si in fiecare zi, la serviciu, poarta pantofi cu toc mediu (6-7 cm), iar la ocazii opteaza si pentru toc mai inalt, chiar si de 9-10 cm.
Depinde foarte mult de persoana, dar si de obisnuinta (cred).
O seara faina!

| StefiChan8D a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu, sunt mult prea mica.

| StefiChan8D a răspuns (pentru Cameliapantiru):

Probabil. Doar ca mama a trait o parte la tara si apoi la oras si a muncit enorm de mult si acum are probleme. Dar felicitari mamei tale ca inca poate!

| andreeaandra989 a răspuns:

Nu,in jur de 4-5 ore laughing

| Sunshine18 a răspuns:

"rezista ti"?
se scrie legat.

| doareuio a răspuns:

Rezistăm cum să nu rezistăăm laughing

| 123iNa a răspuns:

Nu murim

| KaslerAlexandra1993 a răspuns:

Sunt eleva, deci nu port tocuri! Si nu, nu rezist 6 ore la scoalaaaaa! :'(

| IcePrincessPia a răspuns:

Eu lucrez la un salon de manichiura si imi iau zilnic tocuri si nu ma deranjeaza deloc si chiar imi plac tocurile le ador...nu ma simt bine daca nu am tocuri.