| ujdhuffdhyhyfhffgvd a întrebat:

Scurt, si la obiect. Cativa ani in urma am visat ca eram a casa la strabunica mea, am mers la baie, si aparu o batrana ( fantoma ), era imbracata cu o palarie neagra si ceva gen o rochie neagra-violet. tot repeta " nu e frumos ce faci!". Anul trecut, la inmormantarea stra bunici mele, mai era o persoana decedata in capela. Era o batrana, si semana izbitor cu batrana ce o visasem, pana si la imbracaminte.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evident, ca seamana. Stii de ce? Creierul nostru nu e suficient de inteligent ca sa construiasca singur chipuri umane diferite de cele pe care le intalnim in viata de zi cu zi. Toate persoanele pe care le visezi sunt oameni cu care te-ai intalnit in realitate, i-ai vaut in filme, poze, etc.

1 răspuns:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Semana dar nu era ea si a fost doar un vis.