| anonim_4396 a întrebat:

Am visat-o pe strabunica mea decedata. Imi spunea ca peste un an ne vom intalni.
Cum interpretati voi visul asta? Mi se va întâmpla mie ceva sau cuiva din familia mea?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se va întâmpla nimic. Visul...e un vis.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Interpretez că este un videoclip creat de creierul tău, fiindcă așa a vrut el Visele sunt despre o realitate interioară care nu are relevanță când te trezești. Nu ți se va întâmpla nimic. Sau s-ar putea întâmpla orice, nelegat de acest vis.

| dullcat a răspuns:

Buna.Crede-ma ca visele nu au nicio insemnatate in ce priveste conexiunea cu realitatea imediata.Mai intelept e sa nu iti faci scenarii din astea horror ci sa treci peste.

| Mayhem666 a răspuns:

Asta imi aduce aminte de ceva ce am auzit de la mama acum cativa ani. Mi-a spus ca era la servici in pauza cu o colega, iar colega asta a spus ca intr-o zi a visat-o pe mama ei decedata si i-a spus ca in curand se vor intalni. Peste cateva luni femeia asta a nascut o fetita (in momentul in care a avut visul, ea nu stia ca este insarcinata). Cand a crescut fetita mai mare, venea cu mama ei de la un magazin, iar fetita s-a oprit in drum, s-a uitat intr-o directie si a inceput sa se inchine, iar cand mama ei a intrebat-o ce face, aceasta i-a zis ca acolo a fost candva o cruce (la sat sau in comune, sunt acele cruci puse pe strada, langa un gard, nu stiu sa explic). Mama a ramas surprinsa, din moment ce acea cruce a fost luata de acolo cu mult timp inainte ca fetita sa se nasca, iar fetita nu avea de unde sa stie ca acolo a fost o cruce.
Eu personal nu sunt religios sau credincios, si nu cred ca visele au o anumita semnificatie sau ceva, sunt pur si simplu vise, dar am vrut sa mentionez asta pentru ca mi-am adus aminte de povestea asta cand ti-am citit intrebarea. Daca printr-un absurd sa spunem ca visul poate semnifica ceva, nu inseamna neaparat ca o sa mori tu sau cineva de la tine din familie, ca sa te intalnesti sau sa va intalniti cu persoana decedata, ci ca poate persoana decedata se va reincarna si va veni inapoi pe pamant la voi sub forma unui nou nascut.
Bineinteles, asta nu inseamna neaparat ca e si adevarat, o spun doar asa, pentru ca visele sunt doar vise, cum am mai zis.

| Hyperion7 a răspuns:

Astfel de vise sunt cam ciudate din prisma faptului că sunt destul de interpretabile.
Acum,că o fi sau nu reale, bunicul meu visase un unchi de-al meu care o murit sa-i spună dacă vine sau nu cu el (cu unchiul) el o zis că da (cel puțin așa zicea bunci miu), iar la cateva zile o murit.
Nu vreau sa te sperii, dar poate că a fost doar o coincidență, nu știu.