| anonim_4396 a întrebat:

Se dau două locuri de munca în același domeniu, cu același salariu, aceleași condiții.
La primul este patron un bărbat.
La al doilea, este patroană o femeie.
Bărbatul este atrăgător fizic, eficient, dar exigent. Patroana de la celălalt job este mai maleabilă.
Aveți o nepoată tânără. Îi spuneți că i-ați găsit aceste joburi și că sunt posturi disponibile. Îi arătați pe Facebook poze cu bărbatul patron și femeia patroană.
Ea decide să meargă la job-ul cu patronul exigent.

Cum motivați alegerea ei?
Credeți că i-a căzut cu tronc șeful datorită fizicului sau reprezintă o provocare pentru ea, dat fiind exigența lui?

5 răspunsuri:
| oSalamadra a răspuns:

Eu am avut 5 joburi si nu am cunoscut niciodata patronul, nu i-am vazut nici macar odata.nici macar nu am stiut numele lor
Pana la patroni sunt o gramada de oameni cu diferite functii care trebuie sa treci, nu conteaza exigenta lui

| dullcat a răspuns:

De ce s-ar uita cineva la poze pe Facebook si sa aleaga jobul dupa asta? Plus ca e imposibil sa existe aceleasi conditii de lucru, chiar daca salariul e la fel.

| Emma30555 a răspuns:

În teorie te înțelegi mai ușor cu un șef de sex opus, exact cum băieții sunt mai apropiati de mama și fetele de tata

| FreddieM a răspuns:

Rosa, exigenta patronului e egala cu zero în ochii unui angajat competent.
În cazul nepoatei, deși poate e capabila, e conștientă ca are mai multe avantaje sa lucreze cu un tip, vorba proverbului,, cu pi.da oprești vaporul.
Cheers

| sammie a răspuns:

Din cauza fizicului.