| LikeACandyxD a întrebat:

Se intampla ceva cu mine daca ascult melodii cu mesaje sublimale? Chiar daca nu stiu ca sunt sublimale? Pot pati ceva rau sa invoc demonul? Stiu ca e cam stupid dar asta e

3 răspunsuri:
| BloxxDaButcher a răspuns:

Normal ca nu o sa te transformi sau ceva big grin, dar creierul iti va fi afectat, si in scurt timp sau o perioada lunga, comportamentul iti va fi afectat, in functie de mesajul melodiei.

| DoarAlexandra a răspuns:

Mesajele subliminale iti afecteaza comportamentul doar pe termen scurt si nu intr-un mod semnificativ(contrar credintei 'populare'). Nici macar in advertising nu s-a gasit vreo dovada convingatoare cum ca mesajele subliminale ar influenta cu mult comportamentul de cumparare a produsului. Nu sunt studii concludente care sa arate ca ar influenta intr-o mare masura comportamentul sau atitudinile cuiva.