| cristi202 a întrebat:

Se pare ca vechea vorba romaneasca "cind pisica nu-i acasa, joaca soarecii pe masa". Se pare ca au fost destul trei zile sa lipsesc pe aici ca cineva sa isi faca de cap cu contul meu. Cunoscind destule din domeniul calculatoarelor, stiu cit de nesigur poate fi un cont pe vreun site. Unii din voi stiu ca niste romanasi de-ai nostri au spart codurile de acces de la Nasa si le-au lasat celor de acolo un mesaj in care ii avertiza sa isi schimbe sistemul de siguranta. Exista, si stiu asta de ani de zile, programe de spart parole, programe ce in citeva minute iti gasesc o parola pe net, deci, pentru cine vrea sa faca rau, nu e greu. Ca intotdeauna, e mai usor sa faci rau decit bine. Si de aceea cind mi-am deschis cont la ING Bank, am primit pentru operatiunile de banking un digipass, un mic aparat de generat parole, datorita caruia, ai de trecut de trei "portite" pentru a-ti accesa contul, cei ce au acel digipass stiu despre ce vorbesc, si aceasta e pentru a mari siguranta conturilor, si acum inteleg pe deplin ce inseamna asta Fratilor, mi-a fost spart contul! Nu e nimic altceva decit o spargere de cont! Cineva mi-a dibuit parola si a intrat pe contul meu facind glume de post gust. Si aceasta in Ajunul Craciunului! Tinind cont de timpul in care l-a facut (tocmai de Craciun), de faptul ca nu ii pasa prin ce trec dupa incendiu, de reactiile voastre in legatura cu postarile facute, nu pot decit sa realizez ca e vorba de o persoana care ori nu stie ce face, ori da dovada de o rautate greu de imaginat. Ii rog pe cei care ma cunosc bine sa priveasca in urma la ceea ce am realizat pe acest site, de cind am venit am cautat mereu sa ajut, sa incurajez, sa sustin, sa ridic pe cei ce au avut nevoie, si nu o data, spre satisfactia mea am reusit. Am si avut polemici cu multi de aici, si e normal, pentru ca avem dreptul sa avem puncte de vedere diferite, dar cei cu care am avut polemici stiu cum sunt, ca nu i-am jignit, ca i-am respectat in tot ce spuneau, si cautam sa cistig discutia doar prin forta argumentelor. De aceea am si ajuns sa fiu respectat aici intr-atit incit unii din ci cu care am avut cele mai serioase polemici mi-au sarit mult in ajutor. Iar cei ce nu ma cunosc, e totul inregistrat, puteti citi la contul meu fiecare raspuns dat, si puteti afla ce om sunt, pentru ca am scris f multe despre mine, si scrisul spune multe despre un om, nu numai din ce scrie, ci si din modul in care scrie. Prieteni scumpi, o parola de cont poater fi sparta, si parola mea a reusit cineva sa o sparga, dar exista o parola, aceea a inimii pe care nimeni nu o poate sparge. Cei ce ma stiu, stiu ca caut sa fac binele aici, ca nu am umblat cu lucruri ascunse, si fie ca aceasta sa fie parola mea de acum inainte! Daca vedeti vreun cuvint rau, vreo injurie, vreo gluma de prost gust, vreo asa-zisa farsa, sau orice lucru rau, sa stiti ca nu acela e adevaratul Cristi202. Adevaratul Cristi202 e cel ce a ajutat atit de mult pina acum, acela care a stiut sa respecte pe cei ce cred altfel decit el, a stiut sa aiba o vorba buna sau un raspuns bun pentru oricine are nvoie aici. Nu m-am schimbat deloc, si fie ca aceasta sa fie "parola" mea de acum inainte - raspunsurile bune pe care le voi da si de acum incolo, asa cum le-am dat si pina acum. Si cred ca e o parola buna, pentru ca un om de o asemenea rautate cum e cel ce mi-a facut atit mie rau, cit si voua, nu cred ca e in stare sa faca bine. Americanii au o vorba: "garbagge in, garbagge out!" Daca ai gunoi in interior, dai si pe dinafara acel gunoi, ce ai inauntrul tau, dai si pe dinafara, ori, daca ai rautate, nu poti da afara decit rautate, deci cel ce a facut ce a facut nu cred ca e in stare sa faca ce am realizat eu pe acest site. Deci, sa stiti!, nu e de la mine, nu imi sta in fire, credincios fiind, am invatat de la Isus Hristos ca trebuie sa imi iubesc semenii, sa ii respect si sa ii ajut, si asta am reusit sa fac aici f bine, si de aceea pretuiesc extrem de mult TPU. Ar fi dovezi concludente ca a fost doar o farsa. In primul rind, Mihaela32, Caractere, Holiud, au fost useri care au venit lalocul dezastrului sa se intereseze. Si sunt deschis pentru oricine vrea sa vada casa arsa. Lucrurile s-au mai schimbat, caci am pus, cu ajutorul vostru termopanele, am inceput sa curat la ea, insa dezastrul inca mai e acolo, doua incaperi inca sunt pline de fum, probabil pina dupa Sarbatori, oricine vrea sa vada, sa ma sune, are numarul meu aici pe site, si voi fi la casa cind va vrea sa vina, casa aflindu-se pe DN1, la km 36 spre Ploiesti, chiar in intersectia cu drumul ce duce catre Izvorani, deci un loc extrem de accesibil. Mai mult, exista fotografii pe care le-am facut, si le voi posta, daca nu azi, miine sau poimiine in mod sigur, si am sa va dau si link-ul ca sa vedeti fotografiile realizate. Iar pentru cei ce s-au implicat mai mult sau mai putin pentru mine, aveti aceleasi lucruri pe care le postez aici intr-un mesaj pe care il veti primi de la mine pentru a fi sigur ca luati la cunostinta despre ce e vorba, dar mai e un lucru, exista totusi un "cod" prin care am comunicat aici, cod pe care il veti primi personal fiecare, pentru a sti sa deosebiti intrusul de mine. Cititi mesajul in intregime, si veti intelege! Multumesc mult Emei (si Mihaelei32 care m-a sunat mai apoi)care m-a anuntat ce se intimpla azi dimineata, spre stupoarea mea si a sotiei mele, multumesc adminilor care au stiut sa stearga acele postari, care, din cite am inteles, tot mai apar, multumesc tuturor celor ce s-au implicat in accidentul meu. Dar cu multumirile voi veni in acest sens la timpul potrivit, cind voi trage linie si voi putea spune cum si in ce mod am fost ajutat de voi.

8 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Stai linistit: cei care te "cunoastem", mai mult sau mai putin, ne-am dat seama ca nu tu erai ala care scria tampenii in intrebarile alea!
Sarbatori fericite!

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Am cerut mai inainte suspendarea unui cont pe acest nume. Mi-e greu sa-mi dau seama daca acest cont sau unul alternativ facut de "bine-voitor". Insa daca cumva se blocheaza acest cont, sa stii ca din cauza mea. Am cerut suspendarea fiindca nu il foloseai tu si am vrut sa nu mai aiba acces altcineva pana la rezolvarea problemei.

| EuILSustinePeCristi202 a răspuns:

Un alt utilizator, cu nume aproape identic cu al tau ''cristy202''. Ce intrebari punea! Si eu am raportat un cont!

| Bobbb a răspuns:

Deci ma poti ajuta cu un program de spart parole daca chiar sti?laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parca ai mai postat asta odata si am raspuns si eu, unde-i raspunsul meu? Sau postarea aia a disparut?

L.E. Ok, am intrat pe profilul tau si m-am lamurit.

| cristinna_8843 a răspuns:

Buna Cristi, am si eu o intrebare care sper sa nu te deranjeze, imi poti spune mai exact de unde esti? Inca o data sper sa nu te deranjeze intrebarea mea dar sunt curioasa pentru ca in apropiere de zona in care locuiesc a fost un incendiu si ma gandeam ca poate tu esti cel care sta acolo!

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru cristinna_8843):

Daca citeai cu atentie intrebarea lui Cristi, vedeai coordonatele exacte. Deci: citeste, ca nu urzica.

| cristi202 explică (pentru cristinna_8843):

Acum sunt din comuna Ciolpani, Ilfov, caci acolo a gasit sotia mea ceva mai bun de lucru, altfel, suntem din Joita, Giurgiu (20 km de Bucuresti), iar din nastere sunt din Timisoara. Incendiul a fost in Ciolpani, am uitat in postarea mea de aici sa zic localitatea unde a fost.