| Catrice a întrebat:

Se poate folosi același cont whatsapp pe 2 dispozitive diferite?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da. Dar folosind web WhatsApp

| J0B0MAT a răspuns:

Da, pe telefon și laptop. Pe două telefoane nu.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru J0B0MAT):

Sunt curioasa!
lui tata l-am instalat pe tableta. OOare merge si pe telefon?

| J0B0MAT a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Dacă are cartela în telefon, iar pe tabletă se conectează cu codul qr da.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru J0B0MAT):

Are cartele si ii incarc telefonul cu 5 euro
pe telefon foloseste internetul din casa.
mersi!

| J0B0MAT a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Cu plăcere.^^

| VoidEternal a răspuns:

Vrei sa-l spionezi pe iubi?

| Catrice explică (pentru VoidEternal):

Da,ca din cauza lui nu pot folosi nr de la serviciul pe 2 telefoanehee hee

| VoidEternal a răspuns (pentru Catrice):

Daca scoți simul dintr-un telefon care are instalat WhatsApp, nu îți mai merge. Nu ai fi putut oricum.

| Catrice explică (pentru VoidEternal):

Nu știu cum să-ți zic, da merge.
Folosesc whatsapp pe un telefon fără sim de f mult timp și ma.gandeam daca merge să-l bag și unde e cartela fără să-l deconectez de pe ala.

| Celdrept a răspuns:

Nu, că pe al doilea îți trebuie cartela SIM sa confirmi numărul de telefon.