| LoWGuY a întrebat:

Salut, se poate folosi acelasi cont de WhatsApp pe 2 telefoane, sa scot SIM-ul de pe primul si sa il introduc in al doilea?

Răspuns Câştigător
| J0B0MAT a răspuns:

Da, dar nu în acelaşi timp pe ambele.Doar unde ai cartela.

| LoWGuY explică (pentru J0B0MAT):

Ma va deconecta de la telefonul unde nu am cartela dupa ce ii fac verificarea la celalalt?

| literallythesamebruh a răspuns (pentru LoWGuY):

Da,pentru că WhatsApp Web nu are nevoie de verificare, doar scanezi un cod qr.

| J0B0MAT a răspuns (pentru LoWGuY):

Da.

| doctorandus a răspuns (pentru J0B0MAT):

Poti folosi Whatsapp pe ambele telefoane, dar nu in acelasi timp. Iar daca bagi codul de confirmare nu tine cont ca nu ai cartela.

6 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Da. Dar numai pe un telefon te poti conecta cu acel număr prin aplicatie. Pe celălalt telefon te poti conecta prin versiunea web.

| halogen001 a răspuns:

Telegram permite sa ai pe acelasi telefon in aceeasi aplicatie mai multe conturi.