| Angel977 a întrebat:

Cum as putea folosi acelasi cont se whatsapp pe doua telefoane?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred că se poate, deoarece trebuie să ai introdusă cartela cu numărul de telefon ca să poţi folosi WhatsApp, iar o cartelă cu acelaşi număr nu poate fi introdusă în două telefoane deodată.

10 răspunsuri:
| AlexElektro1987 a răspuns:

Nu ai cum sa folosești pentru ca whattsap-ul te lasa sa il accesezi doar ps baza cartelei din telefon.

| nicu991 a răspuns (pentru AlexElektro1987):

Eu folosesc whatsapp pe alt telefon, doar ca pe cel in care am cartela respectiva trebuie sa confirm schimbarea dispozitivului. Nu merge simultan pe 2 telefoane acelasi cont.

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru nicu991):

Pai si eu ce am spus? Stiu ca poti avea acelasi cont si in 100 de telefoane, dar daca nu il poti accesa, ce rost are?

| nicu991 a răspuns (pentru AlexElektro1987):

Pai ai scris ca te lasa sa-l accesezi doar pe baza cartelei din telefon, iar eu am adaugat o completare raspunsului tau. Nimic altceva.

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru nicu991):

Pai stiam si eu ca poti avea pe mai multe telefoane acelasi cont dar daca nu poate accesa decat de pe un telefon, ce rost avea sa ii mai scriu? Doar asa, sa fie scris aiurea? Am înțeles intenția ta de a-mi completa răspunsul, dar nu avea sens, mai bine ii raspundeai celui care a pus întrebarea ca sa il poti lamuri, nu mie.

| nicu991 a răspuns (pentru AlexElektro1987):

Daca ai inteles intentia mea, de ce devii arogant si-mi spui mie ca trebuia sa ma adresez initiatorului si ca raspunsurile mele sunt scrise aiurea si fara sens?
Cred c-am dat raspunsuri mai mult decat corecte si lizibile pentru toata lumea sa le inteleaga, fie ele si completari pentru persoane ca tine care se indigneaza fara motiv.

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru nicu991):

Prietene, tu știi când să te oprești? Eu ți-am dat un sfat, nu am fost arogant. Sau nu știi să faci diferența? Iar din ce văd, tu te-ai enervat, eu nu am nici o problemă.

| nicu991 a răspuns (pentru AlexElektro1987):

Nu mi te adresa cu "prietene" ca nu suntem prieteni si nici de aceeasi varsta ca sa-ti permit astfel de apelativ.
Nu cred ca ti-am cerut tie vreun sfat undeva in postarea de față si nici macar nu a fost un sfat, ci un atac la persoana mea. Aștept un moderator să ia măsuri iar pe tine te servesc cu un ignore.

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru nicu991):

Ma adresez cum vreau eu, atat timp cat vad ca bati campii iar daca nu iti convine, poti sa nu mai raspunzi la comentarii dar vad ca tu continui, deci am avut dreptate cu ce am zis in comentariul anterior.
Si de unde stii tu ce varsta am eu?
Iar un moderator sa ia masuri cu privire la ce? big grin
Daca consideri ca a asta a fost un atac la persoana, eu zic sa mai iesi din mediul online sa socializezi cu persoane reale sau sa vizitezi vreun psiholog sau sa cauti ce tipuri de exprimari se incadreaza in atac la persoana.
Tot tu esti ala care insista pe o prostie si tot tu te simti jignit.

| mustafateke7 a răspuns:

Buna! Din pacate aplicatia Whatsapp nu accepta folosirea aceluiasi cont pe doua dispozitive mobile!