| NeverGonnaLetYouDown a întrebat:

Seara buna tuturor! Cat credeti ca va mai tine toata panica asta cu COVID-19?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Minim 1 luna

| gemeni6226 a răspuns:

In China din decembrie acum pare sa se incheie.Dar avand in vedere ca soarele ucide virusul cand va incepe sa fie foarte cald asa ma gindesc eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper să se liniştească lucrurile până în mai-iunie.

| Dandinelle a răspuns:

Nu se stie exact, datele din China nu sunt 100% complete, dupa cum se vede in Italia e stare de urgenta. Nu cred ca e de joaca si mai degraba aplic faza cu "better safe than sorry".
Au fost anuntate cazuri si printre oameni tineri, fumatori si altele (a se nota medicul din China care a anuntat in ianuarie problema, avea 34 de ani si a murit de la complicatii ale virusului) Nu exista vaccin inca, SUA si Germania cel putin in presa ararta ca se lupta cine sa fie primul sa faca un vaccin.

| NeverGonnaLetYouDown explică:

Eu nu am mai frecventat TPU asa des in ultima perioada, nu am avut de unde sa stiu ca de fapt intrebarea asta a mai fost pusa de multe alte persoane... Si pe cine faci tu prost asa degeaba?

| Demir24 a răspuns:

Buna seara, va mai tine cred ca 1-2 maxim, adica a fost doar o chestie sa mai trieze din lume(mai ales cei mai in varsta) parerea mea e ca antidot uri sunt si vaccin uri sunt doar ca nu vor ca sa le dea drumu inca!

| Andrei200202 a răspuns (pentru Demir24):

1-2 ce?

| suntserios a răspuns (pentru Demir24):

Mai sunteți mulți idioți din astia cu teorii ale conspiratiei de genul? Voi daca trântiti o chestie de asta vi se pare ca sunteti inteligenti?

| darrio2007 a răspuns (pentru Demir24):

1-2 ce? luni, ani?