| anonim_4396 a întrebat:

Si daca tot e vorba de ban...care credeti ca e demonul zilelor noastre?

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

Mii de plecaciuni daca nu ma ridic la nivelul tau intelectual, o somitate ca tine aflata in sfere atit de inalte - ce vrei sa demonstrezi prin asta? Vrei s-o faci pe victima?
Chiar m-ai dezgustat cu articolul asta. Problema e ca numai tu ai opinia asta. Si sa-ti spun de ieri, cu intrebarile tale mosule, ca ai ochii vezi, ca ai terminat actoria ca nu stiu ce. Serios, cate id-uri ai mai atras de messenger? Cate fete ti-au mai dat privat? Hai lasa-ma pe mine cu de astea, daca vrei sa devina personal (desi am incercat sa te evit mereu ), ok!
Daca vroiam sa atrag cu ceva, dadeam id-ul meu de mess tuturor (Cum faci tu ). Din pacate, la cate fete mi l-au cerut in privat, nu-l au decat 2 pe cel bun ( de care sunt mandru de ambele fete ca le am in lista ) si vreo 4-5 pe cel secundar (unde intru rar). In rest, am refuzat sa dau orice fel de id sau contact.
Acum ma amuzi, ca de cate ori am spus pe site-ul asta ''hotii striga hotii'', acum vad situatia asta cel mai tare etalata. Tu n-ai alta treaba de aici decat sa aduni aplauze, laude si cat mai multe fete. Esti cumva suparat ca nu mai posteaza Lia pe aici de te-ai trezit cu fata-n perna astazi sau care e problema ta? M-ai impodobit cu apelativele alea ironice alea de inceput pentru. ce? Pt. a dovedi ce? Pt. a starni un razboi care duce la ce? Eu daca vroiam sa ies in evidenta, o puteam face prin multe lucruri. Faptul ca lucrurile facute de mine mi-au adus aplauze, asta nu inseamna ca eu am dorit asta, sau ca asta a fost obiectivul meu. Mi-am spus principiile de la inceput si ce gandesc. Iar lumea m-a respectat pentru. asta. Spre deosebire de tine, unde transformi totul in chat, in popularism, in totul de a atrage asupra ta. Si ma mir ca ai curajul sa arunci cu noroi asupra mea. Si stii f. bine ca la intrebarea mea, cea cu expertul (unde am renuntat) ma refeream la tine si-ai tacut pitic. Cum de te-ai facut asa mic, marunt si nevinovat? Erai invidios, nu? Erai invidios ca aveai mari asteptari sa fii tu cel declarat expert, si cum n-a fost, stai sa-l trag pe asta in jos, stai sa-i zic si aici ca vrea numai admiratie si se vrea remarcat ca sa-i periclitez imaginea. Ai grija, prietene, lumea nu judeca numai dupa vorbe, ci si dupa fapte. Si nu-s singurul.( ma abtin aici, ca sa nu consideri ca vorbesc aiurea, vei vedea mai tarziu cine si cum ).
O sa incerc sa vorbesc cu adminii sa-ti dea tie titulatura de admin, sau de zeu al popularitatii.
Ti-am luat apararea cand a fost cazul, iar cand ti-am reprosat cate ceva, hop imense comentarii si discutii ca de ce. De ce? Fiindca asa am considerat la momentul respectiv. Tu insa, ca si aici, unde mi te-ai adresat fara niciun rost, deoarece comment-ul meu nu-ti era tie adresat, cum si la intrebarea aceea unde ti-a fost tie stearsa si mi-ai pus mie numele ca as avea eu vreo vina sau ca am tipat eu si de asta s-a sters. Mi-e greata. Dar o greata amara.
Eoooo, eooooooooooo. Eoooo, Eooooooooooo Lia unde esti ca avem probleme.
Reflecta-ti atacurile inainte sa le daruiesti. Si daca erai un baiat destept, faceai acele atacuri pe privat. Go on, man!

35 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Toti. Inclusiv tu, inclusiv eu. Hai sa nu mai aratam cu degetul. In fiecare din noi este un demon, dar nu vrem s-o recunoastem sau nu simtim asta.
Aici pe site, userul ''eu_o_mare_enigma'' laughing

| Flav a răspuns:

Bro scuza-ma, nu-ti inteleg postul. Unde e intrebarea ta? Sau care-i spilul ca nu observ nimic.

| Flav a răspuns:

Pai intrebarea a pus-o Dmonik, si nu tu. A, observ un fel de amenintare perfida. Asa ca-ti raspund pe acelasi ton : nu, nu-s convins.

| Flav a răspuns:

Exact cand vroiam sa raspund ca-mi place repertoriul tau fiindca e f. diplomat si expus corect, ai dat-o la urma cu batul in balta. Nu nu comentez ca sa ma fac remarcat, poate tu doresti asta.(vizeaza-ti intrebarile de ieri, cu ochii verzi, mistere si restul )
Eu nu am venit cu contra-raspuns asupra replicei tale. Eu am raspuns userului Dmonik ( inckusiv tu, inclusiv eu ), si chiar de iti era tie adresat, nu era contra-postare.
Imi cer scuze proprietarului intrebarii, dar in afara de primul meu comment, eu nu vroiam sa mai scriu aici. Faptul ca tu Bro te-ai simtit atacat sau ca prima mea replica te-a vizat te inseli armanic, n-au nicio treaba. In rest, toate cele bune si frumoase.

| Flav a răspuns:

Mereu vei fi in inima mea supersx.

| Flav a răspuns:

Cum ai spus e inutil sa continui. Niciodata nu vom ajunge la aceeasi concluzie. De gresit, nu gresesc, fiindca am dovezi in fiecare afirmatie, si chiar useri de rang mare pe acest site, dar nu indraznesc sa zica, fiindca deh, ''magistralul'' Bro, nu ma contrazic cu el.
Daca doresti, astept criticile cu cea mai mare placere pe privat.

| Flav a răspuns:

Nu cred ca mai doresc sa spun ceva Bro. Multumesc pentru. succes dumnezeu. happy

nony
| nony a răspuns:

Cred ca in zilele noastre sunt o herghelie de demoni pe capul nostru, dar cel mai mare este : PROSTIA
Cel mai rau este ca se dezvolta si se inmulteste ca un virus straight face

nony
| nony a răspuns:

Dmonik.intervine! o sa urmeze niste schimburi de replici.Aduc gongul si semintele?hee hee

| psiholoaga a răspuns:

Asa-i ca iti trece tot cheful sa mai pui intrebari filosofice, Dmonik?rolling on the floor

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Dmonik, unde dai si unde crapa!
Demonii vietii mele sunt propriile frici pe care incerc sa le infrunt iar si iar pana ma doboara!

Revenim la subiect sau intrebarea este deja expirata?

Shin
| Shin a răspuns:

Am citit si eu ce ati scris p-aci. la un momentdat m-am plictisit... Deci care dintre voi o are mai mare pana la urma?
Shinwinking

| JustMeFlory a răspuns:

Minciuna, parsivitatea, setea dupa bani...

| yinyang a răspuns:

Balzac spunea dupa cate imi aduc aminte: "Zeul la care se inchina toti e banul"... simbolic luat banul e o cauza care determina actiunile noastre zilnice...
Demonul a fost dintotdeauna in fiecare din noi.Fiecare are o parte yin si o parte yang inauntru lui... acum e important pe care o alege. Pentru ca mereu cauza naste efectul happy In concluzie, banul nu este demon ci utilizarea lui de omenire este demonica...parerea mea b-)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Banul este zeul nostru. Inclusiv biserica si piosii, preafericitii ei slujitori se inchina in fata zeului BAN.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Frica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Flav nu arat cu degetul, intreb. Daca aratam cu degetul nu ar fi trecut neobservat lucrul asta, sa fii convins.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Frica - duce la plangere, frustrare, nemultumire, esec.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-i nimic Flav daca nu intelegi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@flav...nu aratam cu degetul, am si eu propria opinie, desi alternez in prioritizare:puterea, banii, sexul, moartea, iubirea...
Si apoi...cred ca n-ai observat trasaturile mele morale, fizice...toate absolut angelice... laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se poate...si voi? Flav imi replica mie, asa cum era firesc! Bro, cum se stie nemuritor, omnipotent, omniscient, omniprezent ca si mine, credea ca e vorba de el! Gata! In loc sa ma sprijiniti, voi va haituiti pe aici!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Flav poate nu cunosti intelesul real al termenului amenintare. Dar ca sa-ti inlatur suspiciunile, te anunt ca nu este nici o amenintare in nici o postare. Eu am dat un raspuns la care nu trebuia sa vii tu cu un contra-raspuns, daca pot spune asa si iata ca pot. Simti nevoia sa te faci remarcat prin interventiile tale? Incearca sa o faci constructiv, nu asa. daca intelegi ce vreau sa spun.
Dmonik nu credeam ca este vorba de mine. Eu am pus o intrebare la care primesc niste raspunsuri, tu ai pus alta intrebare la care am raspuns si eu. Faptul ca tratam acelasi subiect, banul, nu inseamna ca purtam o disputa, ci ca abordam subiectul in doua moduri diferite. Corect?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Bro: te musc de jugulara! Ai dreptate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@ Flav...si pe tine, ca nu m-am saturat! Stiu ca ai dreptate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Flav asa dau eu cu batu-n balta ce sa fac, sint mai sarac cu duhu. Mii de plecaciuni daca nu ma ridic la nivelul tau intelectual, o somitate ca tine aflata in sfere atit de inalte, ar trebuie sa fie mai toleranta cu noi oropsitii sortii.
Si privitor la celalat comentariu: "observ un fel de amenintare perfida", doar ma intrebam unde este perfida-mi amenintare.
Treaba cu iesitul in evidenta te caracterizeaza inca de cind ne-ai onorat cu prezenta-ti minunata. Am apreciat mereu ca esti corect, dar in acelasi timp trebuie sa recunosti ca faci tot posibilul sa te faci remarcat. Te priveste atita vreme cit nu o faci prin aducerea in derizoriu a unor discutii sau prin atacarea unui membru al iubitei noastre comunitati. Eu ieri am postat ce am postat nu neaparat " ca sa ies in evidenta", ci din cu totul alte considerente, nu le expun acum, pentru ca este prea devreme pentru asta. Ma mir insa ca nu mi-ai mai spus ca sint comercial, pentru ca ai folosit deseori termenul, desi in contexte gresite. De ce? Pentru ca a fi comercial, inseamna a fi sau a face ceva vandabil. Ori eu nu vind nimic. Interventiile mele de la trivia/amuzament au fost pentru amuzament, de asta le-am si postat acolo. Cele de la filozofie au fost simple filozofari si asa mai departe. Deci nimic comercial. Iti recomand cu caldura DEX-ul daca mai ai dificultati in alegerea termenilor. Mie nu mi-e rusine sa recunosc faptul ca sint tembel si-l mai studiez. Ce sa fac, de unde nu e nici Dumnezeu nu cere, deci daca Divinitatea nu-mi cere, nu te mai stradui nici tu.
Ma bucur insa ca nu voiai sa mai postezi nimic dupa ce ai spus ce aveai de spus, adica nu te asteptai la dreptul la replica sa inteleg si desigur prin remarca asta voiai sa ne convingi ca tu ai fi renuntat, dar raul de mine nu te las. Pai te las, uite, nu mai zic nimic. Dar vei dori si tu un drept la replica este? Ca doar nu esti de acord cu mine big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@dmonik - si cate raspunsuri sunt la tema asta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bai fratilor, tavaliti-va in privat ca publicul nu e obligat sa participe la orgii (desi eu nu le dezaprob, ba dimpotriva)!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@flav - foarte "matura" expunerea ta. Cred ca TU cauti exact ceea ce spui ca vrea Bro. Succes si la cat mai multe fete in lista (ce exprimare de clasa a cincea!).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca e inutil sa continui, deci:
- Flav ai dreptate. Multumit?
Sau sa-ti arat cit de profund greseti si sa continui?batting eyelashes