| KellyGreen a întrebat:

Sincer acum cam cate limbi stiti? Si care sunt ele.

Răspuns Câştigător
| Îți dăăă ariiiipi! a răspuns:

Cred ca 3 happy romanalaughing (n.ai spus fara limba materna) spaniola si desigur englezahappy si alte limbi mai bazai si eu 2 cuvinte pe acololaughing [14 ani]

13 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cunosc la un nivel multumitor engleza, franceza si spaniola. Am cunostinte minime de italiana si germana. La un moment dat stiam si ceva turca dar asta o uiti repede daca nu exersezi. N-am avut ocazia sa intalnesc limba turca nicaieri si de asta am pierdut mare parte din bagajul de informatii. Imi place sa aprofundez in acest sens. As vrea pe viitor sa pot jongla cu macar 7-8 limbi straine.

| Barajag a răspuns:

Romana in primul randhee hee, spaniola o vorbesc bineee, suedeza si engleza litlelaughing

| darrio2007 a răspuns:

Engleza(avansat), franceza(mediu), italiana(mediu).

| DeNyyy a răspuns:

Romana, engleza, spaniola si franceza deci 4 limbi fara romana 3. bine ca la franceza stiu si eu sa mai fac cateva propozitii pe acolo laughing

Răspuns utilizator avertizat
| George1510 a răspuns:

Pai din cele straine stiu doar franceza, pentru ca sunt si rarait si oarecum mi s-a format acel accent frantuzesc. In rest, pauza big grin

| Ada... a răspuns:

Bunahappy! Pai știu romana:-P, engleza, germana, spaniolathinking(ceva, ceva) și as vrea sa învăț japonezalove struck.

| AnaMaria42312 a răspuns:

Inafara de limba romana mai stiu engleza (foarte bine), spaniola, franceza, latina, greaca si putina sarba. Mi-ar placea sa studiez si japoneza.

| Lenush a răspuns:

Pai romana bineinteles, franceza si engleza( avansat) spaniola ( destul de bine, mai slabut in scris, dar sunt capabila sa intretin o conversatie cu cineva din Spania) si hindi ( stiu sa vorbesc destul de bine, adica stiu multe cuvinte, dar cu scrisul nu ma descurc deloc, pentru ca ei folosesc alte litere), mai stiu cuvinte si in alte limbi dar nu mai mult de 50, cam asa. In categoria asta ar intra italiana si germana. Cel mai mult imi place spaniola si hindi. Sper ca la astea sa ajung la gradul de profesionist.
Apropo am 15 ani jumate.

Lenu

| MiSskAt-xx a răspuns:

Pai... in afara de limba materna [ romana ]hee hee cunosc engleza [avansat], franceza [avansat] si mai stiu putina germana... mi-ar place sa o stapanesc bine.hee hee [14 ani] happy

| divinuu a răspuns:

3.Romana,engleza,francezalaughing. Si putina tigandeasca, dar nu cred ca se punebig grinbig grin

| ladygaga_9914 a răspuns:

Romana, engleza, franceza, spaniola
[am 14 ani]

| EduardGa a răspuns:

Sunt la Facultatea de Litere, din Iasi. Mereu am jonglat cu literele si cu limbile straine pentru ca mi-au placut si imi plac enorm. Stiu engleza (avansat), spaniola(avansat), sunt la Italiana-Spaniola, italiana (incepator), putina germana, pe care am inceput s-o studiez singur. A bagat la un moment dat la facultate un curs de germana-optional, insa nu prea am mers si am renuntat. Si cam atat... Mi-ajunge. laughing
Mi-ar place sa invat... thinking araba :X
E timp laughing