| brokxy a întrebat:

Sincer imi vine sa nu ma mai angajez si sa stau la parinti la 20 de ani. Am o frica deja. Imi vine sa ma sinucid ca am dat cu piciorul la un loc de munca doar pentru ca am stat 12 ore intr-o zi si acum ma tem ca nu voi mai gasi alt loc ca asta, aici toti se comportau frumos sefii si colegii, acum daca o sa dau peste un loc altundeva unde vor striga la mine si sa ma insulte, sa isi bata joc eu nu as rezista.
Ei bine cred ca asta a fost primul si ultimul loc de munca?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din cauza orgolului ai pierdut o sansa in viata.
Ai grija sa nu mai reepti greseala, ca vei suferii!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si daca nu o sa iti placa la urmatorul ai sa cauti altul si altul samd... asa functioneaza viata reala

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Atunci fă pe nebunul că îți dă pensie cât să nu mori de foame.

| Celcestietot a răspuns:

Lasă, căci vei găsi tu ceva de lucrat, fii fericita pentru ce ți-a mai rămas, nu privi numai partea negativă. Știi, asta nu înseamnă că dacă ai avut parte de o neplăcere în viața, că trebuie să te sinucizi. Aceasta este lumea, gândește-te că alții o duc mult mai rău ca tine și în ciuda vieții chinuitoare, nu se sinucid. Dacă ești în Africa și nu prinzi gazela, ce faci, te sinucizi sau încerci să cauți alta? Încerci să cauți alta. Încearcă să fii cu Dumnezeu, căci astfel nu vei mai avea gânduri de suicid happy.

| Sofer a răspuns:

Nu trebuia sa dai cu piciorul la asa loc de munca.

| SG1995 a răspuns:

Dacă ai stat 12 ore într-o zi nu e mare lucru, dacă zilnic ți se cerea 12 ore pe zi și eu îmi dădeam demisia.

| Nemessys a răspuns:

Cred ca cel mai ok pentru tine ar fi sa-ti gasesti de lucru in anumite locuri in care nu prea interactionezi cu oamenii, sau cu colegii. big grin. Iti ofer un exemplu. Ceva ce are legatura cu condusul. Poate nu esti pasionat de condus, poate ca nu ai nici macar permis, dar vrea sa-ti dau un exemplu cum ca exista locuri de munca de genu si unde se castiga chiar bine.

Locurile de munca, nu sunt cum crezi tu. Da, exista si situatii in care colegii sunt atat de tampiti incat iti vine sa-i bati, dar daca ai gura putin mai mare, lucrul asta se poate rezolva, sau daca faci treaba buna. Si eu la precedentul loc de munca, eram usor agresat verbal decolegi dar si de un manager. Insa. cu timpul, am inceput sa-mi dau drumu, sa ma prind cum e treaba pe acolo, sa devin din ce in ce mai eficient si uite ca au inceput sa taca. big grin. Nimeni nu prea are ce sa-ti comenteze atat timp cat faci treaba buna.
Loc de munca o sa-ti mai gasesti, ca vrei sau nu, nevoia de bani te obliga. Doar nu o sa stai pe banii parintilor toata viata si dupa ce mor ei, o sa mori si tu.
Acum sunt sigur ca ai spus aia deoarece treci printr-o perioada grea si ca ai o teama de acel ceva. Stai linistit, asta o sa treaca, o sa-ti mai revii cat de cat, o sa-ti dai seama ca nu ai facut o alegere buna, pe care din pacate nu o poti repara, dar o sa incerci sa-ti repari situatia. Succes in continuare.

| gemeni6226 a răspuns:

Nu e ultimul dar poti sa explici de ce faci alegeri pripite? Inteleg ca esti tinara.dar viata asta nu e numai miere.Pentru rezultate frumoase trebuie sa facem si eforturi! Daca ti-as zice eu ce fel de programe de munca am facut te-ai cruci.Dar am facut cu rabdare ca eram motivata.(De banii primiti)O sa mai gasesti loc de munca dar nu te ennerva si nu-ti mai da demisia una doua cum nu-ti place ceva.Incearca sa devii mai matura sau macar cu o zi inainte intreaba-ne si pe noi cei de aici de pe TPU.