| mentholinks a întrebat:

Sperati sa existe ceva dupa moarte sau v-ati impacat deja cu nonexistenta?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Va fi 2º viata dupa moarte si nu vreau sa ma reintorc pe pamant dupa ce mor, vreau sa fac sex cu multe femei si sa am alt stil de viata in rai

| RAY a răspuns:

Viata de apoi nu are sens, este doar o fantezie umana, viata de apoi are oare o alta viata de apoi? are o limita? care ar fi sensul, scopul unei fiinte care traieste vesnic, nici unul, astea sunt dorinte primitive, cred ca undeva in adancul nostru stim cu toti ca sunt povesti si ca o viata avem apoi numai exista nimic

| WaterDrop a răspuns:

Viata este doar o pauza in drumul nostru spre fericire.

| mentholinks explică (pentru WaterDrop):

Cat optimism. Cu ce te ocupi? Daca nu te deranjeaza sa-mi spui.

| Endoryus a răspuns:

Sper ca nu e nimic

| Vvistula a răspuns:

Nu sper, sunt sigur ca exista ceva dupa moarte, si vorbesc foarte serios, dupa moarte voi ajunge intr-o lume ca cea din stapanul inelelor sau warcraft.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vad mortea ca pe un sfârșit, ci ca pe un nou început. Dacă stăm să ne gândim "viața" noastră din momentul în care ne naștem poate fi efemeră sau de lungă durată, depinde de condițiile din jurul nostru. Asta cu nonexistenta e cam tristă, cum de altfel e si viata veșnică, dar ambele au cate o dilemă în ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata mea a fost ca si cum n-as fi existat. Deci momentam sunt intr-un "death state". Uneori ma simt de parca abia ma nasc, experimentand viata pentru prima data.

| mentholinks explică (pentru anonim_4396):

Asa ma simt eu cand fumez iarba.

| Andreeaabbb22 a răspuns:

Eu sper să existe "ceva după moarte", chiar dacă nu crezi în Dumnezeu sau in diavol, tot trebuie să existe o energie pozitiva/negativa, sau alte chestii... exista si viata dupa moarte, acu depinde in ce mod?

| RAY a răspuns (pentru Andreeaabbb22):

Speri doar sa continui existenta asta, nimeni nu vrea altceva decat sa traiasca mai mult