| AvalohAlyn a întrebat:

Voi sperați personal ca după moarte sa mai existe ceva,o alta dimensiune,viața, o continuare? Adică aveți speranța asta?

10 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Credința e mai mult decāt speranțã, este o încredere neclintità.Eu sunt convinsã de ceea ce promirte Biblia- Si mãtturisirea este aceasta Dumnezeu Dumnezeu ne-a dst viața veşmică şi acestă viață este în Fiul sãu.Cinr are pe Fiul are viața...V-amspus aceste lucruti ca sã STITI ca voi care credeți în Numele Fiului lui Dumnezeu aveți viața veşnică.( 1 Ioan 5-11, 12,13)

Răspuns utilizator avertizat
| halogen001 a răspuns:

Nu am speranta asta.

| Apokales a răspuns:

Am sperat candva, insa nu exista. D-asta ii invidiez pe crestini. Creaturile astea nu trebuie sa-si faca griji ce o sa se intample dupa moarte, il au pe Dumnezeul lor bun si ii iarta, ii primeste intr-un loc cu verdeata. Pentru mine exista speranta ca lumea va constientiza urma mea lasa pe pamant si ca voi avea un copil prin a carui existenta voi trece mai departe, voi lasa informatia sa curga in univers prin el, o a doua sansa ca sa o luam asa. Ziceai ca esti tanar, de ce vrei o continuare daca nu ai esuat inca?

Răspuns utilizator avertizat
| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

Domnul Isus a spus ca merge și ne pregătește un loc ca acolo unde e El sa fim și noi
In apocalipsa descrie cum o sa arate noul Ierusalim numit raiul
Eu trăiesc cu speranța asta deoarece mi-a promis asta
Nu va lăsați pacăliți de diavolul
Gândiți va cum am apărut noi ca oameni
Tu ai un tată deoarece el a existat înaintea ta
Așa e și aici
Dumnezeu a existat din veșnicii
Și ne-a creat ca sa se bucure de noi
Cei care nu credeți, încercați sa va deschideți inimile și o sa simțiți fiorul Duhului Sfant
De când m-am pocăit eu nu am făcut nimic și Dumnezeu m-a eliberat de fumat alcool curvit
Iar acum is alt om
Caz real
Dumnezeu exista și m-a schimbat
Am făcut un legământ in apă

| Whateverrr a răspuns:

Credinta, nu doar speranta

| Totenkampf a răspuns:

O întrebare grea, dar cum spune o romanță: "că doar s-o isprăvi cândva o viață atât de-amară", deci nu. Dimpotrivă, aș vrea să nu mai existe niciun fel de viață, și nu din frica paranoidă că voi fi judecat dacă dumnezeu ar exista, ci pur și simplu vreau să nu am ideea de existență, inexistență, univers, conștiință, să mai exist doar în conștiința altora.

| Tony77 a răspuns:

Da, Dumnezeu va fi alaturi de noi la bine si la rau, acum si mai incolo, in pururea si in veci vecilor. Amin!