| NighTy a întrebat:

Spuneti-mi niste bancuri.
Cel mai tare primeste funda!
SCZ categ!

Răspuns Câştigător
| Alone_1992 a răspuns:

Ce a zis Dumnezeu cand a facut primul negru:
- Pe asta l-am ars prea tare!

Stiati ca Dumnezeui iubeste nebunii si prostii?

Ca daca nu-i iubea nu facea atatia...

Intr-o noapte, la spital, o asistenta blonda il scoala pe pacientul care dormea un somn adanc si ii spune:
-Treziti-va, am uitat sa va dau somniferul!

Ai urla dacă ţi-aş da acum chiloţii jos şi ţi-aş pune-o?
- Vai, aşa ceva încă n-am făcut!
- N-ai mai făcut sex?
- Nu! Niciodată n-am urlat.

Anul 2020, ora de romana.
- Si, copii, amintiti-va legea de baza a punctuatiei: dupa semnul smile, nu se pune virgula!

I: - De ce danseaza blondele la semafor?
R: - Cred ca-i discoteca!

Cum te numeşti, Domnule?
- Petru Popescu.
- Şi ce lucrezi?
- Prepar peşti pentru pulverizat.
- Bine, dar ce anume operaţii faci?
- Pun pestele pe plăci, potrivesc plăcile pe plite, pregătesc patru putini pentru peştele prăjit, pulverizez pasta produsă, pun pe pungi.
- Dar de ce vorbeşti numai cu "P"?
- Poftim?
- De ce vorbeşti numai cu "P"?
- Pot pronunţa pe P perfect perceptibil.
- Ei, asta e acum! Pun rămăşag ca la întrebările mele vei greşi.
- Primesc.
- Pe cât?
- Pun prinsoare pe patru poli!
- S-a făcut. Spune-mi ce-ţi place să mănânci?
- Peşte, păstrăvi, plachie, potârnichi, piftie piperata, pârjoale, pastramă, papricaş, porumbei, pui
pane.
- Şi ce vin bei?
- Pinot, pelin, porto.
- Şi ce desert?
- Plăcinte, prăjituri, papanaşi, pepene, prune, pere, portocale, piersici.
- Dar îngheţată obişnuieşti?
- Putin profiterol, parfait.
- Spune-mi cum îţi petreci timpul liber?
- Primăvara prefer plimbările pe potecile pădurilor, prin parcuri.
- Dar vara?
- Pescuiesc.
- Şi iarna?
- Patinez.
- Te pomeneşti că poţi sa-mi spui o poezie numai cu litera "P"?
- Pot.
- Asta nu o mai cred. Spune-o!
Poezia poetului Petru Popescu

Prin pustiuri, peste pietre
Păsări, pâlcuri pribegesc
Părăsindu-şi puii proprii
Pe pământul părintesc
Prima pasăre, pilotul
Plescăia puternic pliscul
Plutea privind pământul
Pajiştea, pădurea, piscul.

- Bine! Spune-mi textual ce i-ai spus nevestei când ai plecat?
- Paraschivo păpuşico, pentru prânz presară puţin pătrunjel pe potârniche. Pa!
- Văd că am pierdut.
- Pardon, plăteşti patru poli pentru pierderea pariului.
- Plătesc.
- Pune paralele pe portofel.
- Încă o întrebare.
- Poftim!…
- Ce adresă ai matale?
- Prelungirea Popa Petrescu 4, parter, plecând prin Pângări, peste pod.

Culcîndu-şi copilul, mama îi spune:
- Puişor, dacă vei avea nevoie de ceva în timpul nopţii, strig-o pe mămica şi, imediat, tăticu va fi lîngă tine.

Un tip se trezeste cu o mahmureala groaznica. Merge la baie si
privindu-si fata umflata si mototolita si ochii bulbucati spune: - Pai
cum sa nu bei cu faţa asta?

De cand a inceput sa ninga, nevasta-mea sta non-stop si se uita pe geam...
Daca se-nteteste ninsoarea, cred ca-i dau drumul in casa...

Profesorul: _Ce stii sa-mi spui despre moartea lui Mihai Eminescu?
Elevul: _Condoleante!

Dimineaţa la ora 8, un bărbat turmentat grav de tot sună la un club:
- Sărut-mâna domnişoară, fiţi amabilă, la ce oră deschideţi barul?
- Domnule aşa disperat eşti, vrei să vii la bar de la ora asta?
- Nu domnişoară, eu vreau să ies şi e închisă uşa!

‎-Cat de bine aratati in aceasta toaleta!
-Nesimtitule! Inchide usa!
Merge tiganca la teatru. La intoarcere, tiganul o intreaba:

-Ei, fa, cum a fost:

-La intrare toata lumea tinea biletele in mana, asa ca l-am scos si eu pa a meu. Cand am intrat, un tip mi-a rupt biletul. Am vrut sa tip, da' pentru ca nimeni nu tipa, n-am tipat nici eu. Cand ne-am pus jos, s-a stins lumina. Am vrut sa tip, da' pentru ca nime' nu tipa, n-am tipat nici eu. La un moment dat, ala de statea langa mine mi-a bagat mana in PI***, am vrut sa tip, da' pentru. ca nimeni nu tipa, n-am tipat nici eu.

Tiganul:

- Lasa asta, piesa, piesa cum a fost?

- Mult mai mare ca a ta!

1 răspuns:
| DeliaMarius a răspuns:

Un baietel privea atent la un preot care-si repara gardul de la gradina.
- De ce ma privesti asa de atent, fiule? intreaba preotul.
- Vreau sa aflu ce zice un preot cand isi da cu ciocanul peste degete! Cand sotul a ajuns la hotel, a decis sa-i scrie un e-mail sotiei dar a gresit o litera din adresa si e-mailul a fost trimis la alta adresa. Mailul ajunge la o vaduva crestina ce venise tocmai de la capela de unde isi inmormantase sotul. Citeste e-mailul si lesina. In mesaj scria: "Draga mea, am ajuns bine. Probabil te va surprinde sa primesti vesti de la mine pe aceasta cale, dar acum au calculator aici si poti trimite mesaje persoanelor dragi. Doar ce-am ajuns si am verificat ca totul sa fie pregatit pentru venirea ta, saptamana viitoare. Abia astept sa te vad si sper ca aceasta calatorie sa fie la fel de linistita ca a mea. Apropo, nu-ti lua multe haine ca aici e o caldura infernala". Adam si Eva se plimbau prin Paradis. Eva intreaba:

- "Adam, ma iubesti"?
Adam rabufneste:
- "Am vreo alternativa"?