| Yamatooo a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste bancuri tari cu ion si gheroghe. cel mai tare banc primeste funda.

2 răspunsuri:
| BiaSiAtat a răspuns:

Intr-o noapte, pe la ora 2, vine Gheo' la Ion si incepe sa bata de nebun la geam. Dupa vreo jumatate de ora iese Ion adormit si intreaba:
- Cine-i?
- Io, Gheo'!
- Ce vrei ma, la ora asta?
- Ioane, ai vopsea verde?
- Nu!
- Bine. Si pleaca.
Dupa vreo doua ore, cand tocmai atipise Ion, iar batai in geam.
- Cine-i?
- Tot eu, Gheo'!
- Si acum ce mai vrei?
- Ti-am adus vopsea verde!

| crooxel a răspuns:

E ok unul cu ion si maria?
deci:
ion si maria se hotarasc sa mearga la targ sa-si cumpere o vaca.no bun. ajung la targ si isi cumpara o vaca grasa si foarte frumoasa da' au o problema.ei au mers la targ cu masina si acum unde sa puna vaca? si asa maria zice:
-pai ma ioane, hai sa o legam dupa masina!
si asa au si facut. dupa un timp de mers ion uita ca vaca e legata dupa masina accelereaza.
maria:-ioane meri mai incet ca omori vaca
ion incetineste
dupa un timp ion zice:
-no marie uitate sa vezi ce face vaca!
-o scos limba
-pe ce parte?
-pa stanga
-ioi (si accelereaza)asta vrea sa ne depaseascalaughing)))