| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi niste paradoxuri

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Am gasit acest articol acum ceva timp l-am citit si se pare ca am facut bine ca l-am si salvat.
Sper ca stii putina engleza sa-ti dai seama despre ce e vorbahappy
https://lonerwolf.com/paradoxical-truths/

15 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Care a aparut primul/prima? Oul sau gaina?

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Pai daca ne gandim, primul a fost oul, si a aparut prin incrutisareaz a doua specii diferite.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

E ceva interpretabil, cine a clocit oul? Nu ajungem nicaieri,, doar la intrebari fara rost, asta-i un paradox des discutat, as vrea o parere stiintifica aici/

| T0T a răspuns:

Nu prea cred eu în paradoxuri. Consider că majoritatea, dacă nu toate, sunt de fapt niște erori în logica umană sau niște chichițe greu de observat în raționament.

| justanotheruser99 a răspuns:

Paradoxul gemenilor. Poate ai auzit de el. Daca nu cauta pe net. E destul de mult de povestit, dar e foarte interesant.

| syd2 a răspuns:

Paradoxurile apar din nestiinta, iar cum tot nu se poate stie, se considera ca fiind valide si totodata invalide, chiar si fraza asta e un paradox in sine.

| mnbvf a răspuns:

Caută pe google.

| anonim_4396 explică (pentru mnbvf):

Am citit de pe nenea gogu, acum vreau sa vad daca mai sunt cateva pe care nu le stiu

| anonim_4396 explică (pentru mnbvf):

Tu cati ani ai? Ca am uitat sa intreb.

| mnbvf a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde interesul ăsta pentru paradoxuri?

| mnbvf a răspuns (pentru anonim_4396):

Câțiva.

| anonim_4396 explică (pentru mnbvf):

Imi plac chestiile de genul, si chestiile legate de psihologie si de stiinta, si cele de paranormal.

| anonim_4396 explică (pentru mnbvf):

Presupun ca si tu esti mica

| mnbvf a răspuns (pentru anonim_4396):

Ești liber să presupui ce vrei laughing

| anonim_4396 explică (pentru mnbvf):

No, bine