| andreea171998 a întrebat:

Spuneti-mi si mie cu ce zodie se potriveste racul? Nu neaparat in dragoste!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Nu ar trebui sa crezi prea mult in horoscop! Dar uite:

Cine cu cine, cum si de ce?
RAC - BERBEC

Berbecul este un aventurier pentru rac care este mai conventional, o atractie sexualã mare este doar la început. Cu timp însã gelozia excesivã a racului enerveazã berbecul care cu vorbe ascutite poate rãni racul. Berbecul la rândul sãu gãseste felul racului ca agasant. O relatie greoaie, iar o cãsnicie în orice caz este sortitã pieirii.
RAC - TAUR

În aceastã legãturã racul aduce multã sensibilitate si fantezie. Amândoi sunt pãtimasi si pentru satisfactie au nevoie de interese exterioare. Taurul întelege stãrile sufletesti ale racului si-l va ajuta la nevoie. Dacã taurul este politicos (atent) racul va reactiona la fel. Atentia reciprocã si buna întelegere vor duce la o frumoasã si bunã cãsnicie.
RAC - GEMENI

Nesiguranta internã a racului prin nestatornicia si împrãstierea gemenilor va fi îngreunatã. Energia sexualã fãrã tel a gemenilor aduc racului probleme mari si naste greutãti si frustrare. Racul va fi gelos iar gemenii nu se lasã opriti în activitatea lor. O afacere emotionalã dar o legãturã strânsã nu va fi niciodatã, datoritã caracterelor diferite - total diferite.
RAC - RAC

Se aseamãnã prea mult ca sã fie fericiti împreunã. De ambele pãrti dominã supra-sensibilitatea, care duce la ivirea problemelor sufletesti. Amândoi vor sã domine ceea ce duce la reprosuri. Deoarece însã se simt reciproc atrasi fizic, legãtura la început este foarte eroticã. O cãsnicie însã cere multã întelegere, compãtimire reciprocã.
RAC - LEU

Leul stabilizeazã stãrile sufletesti ale racului, este foarte energic în dovezile sale de dragoste, este cel care dã racului siguranta necesarã. Pe de altã parte leul îsi primeste partea sa de complimente si mai ales admirare mai ales în potenta sexualã si trebuie sã domine. Dacã racul cedeazã si dã leului partea ce-i trebuie, acestã relatie va fi pãtimasã si va duce spre o relatie triumfalã.
RAC - FECIOARÃ

Firea sãnãtoasã si practicã a fecioarei este o bazã idealã pentru aceastã relatie. Racul este mai sentimental decât fecioara timidã, dar pot avea asentiment cald reciproc, în privinta sexualã se vor întelege bine, dar nu va fi cerul pe pãmânt. Problema constã în faptul cã ambii sunt timizi si vor lupta împotriva plictiselii. O legãturã bunã si o cãsnicie comodã.
RAC - BALANTÃ

Balantei îi vine foarte greu sã simpatizeze cu visãtorul rac. Pe de o parte racul devine speriat si nesigur prin firea distantã a balantei. La rândul ei balanta se simte atrasã de stãrile sufletesti ale racului. dar nu vrea sã întâmpine neplãceri. Dacã racul se va simti necãjit, apar greutãtile. Balanta îsi va vedea de drumul ei si sfârsitul este aproape. Relatia este posibilã, cãsnicia riscantã.
RAC - SCORPION

Putere de dominare si spirit de conducere este exact ce cautã racul. Acestea le gãseste în scorpion. În viata sexualã racul este mai sensibil, scorpionul mai pãtimas. Dorinta racului de a fi pe plac ajutã în înlãturarea unor probleme. Gelozia nebunã a scorpionului nu gãseste ecou deoarece racul este credincios. Dragostea se va adânci într-o cãsnicie foarte bunã.
RAC - SÃGETÃTOR

Acestia doi au teluri si dorinte diferite. Sãgetãtorul este un temerar care nu se prinde sexual. Racul are nevoie de dragoste si sigurantã pe care sãgetãtorul nu i-o dã. Racul trãieste pentru viitor, sãgetãtorul pentru aici si acum. Când sãgetãtorul se plictiseste doreste noi orizonturi, iar racul se simte necãjit si amãrât. Nu existã perspective nici mãcar pentru o relatie.
RAC - CAPRICORN

Capricornul nu este în stare de atâta dragoste de câtã are nevoie racul, pentru cã are si multe alte interese. Existã însã o atractie mare sexualã între ei. O sã aibã o excelentã relatie sexualã în pat pânã realitatea (ratiunea) si retinerea capricornului va fi primitã de rac ca o respingere. O relatie este marcatã de instabilitate si o cãsnicie nu este prea indicatã.
RAC - VÃRSÃTOR

Singuraticul vãrsãtor i-ar da prea multe lovituri dureroase racului (eului sãu). Racul este credincios pe când vãrsãtorul iubeste aventura, este mereu dornic sã urmeze strugãtul sirenelor. Nu poate satisface dorintele sufletesti ale racului deoarece vãrsãtorul evitã porniri sentimentale.
RAC - PESTI

În privinta sexualã se potrivesc. Amândoi au nevoie de dragoste, sunt sentimentali, fiecare primeste în aceastã directie confirmarea celuilalt. Racul va prelua conducerea deoarece pestii în pat sunt peste mãsurã de subtili si exentrici. Certurile nu vor dura mult iar împãcarea va fi în pat. O pereche potrivitã care va putea trãi minunate zile si nopti atât într-o relatie fie scurtã cât si de lungã duratã. Funda?

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cu Peștii dar și cu Vărsătorul.
Vezi compatibilitatea dintre zodii, www.elystar.ro
Pa, pa.

| ღLoveღMusicღ a răspuns:

Pai cu scorpion la gasca/prietenie la dragoste cu leii si scoala cu fecioarele

funda:*