| Candy a întrebat:

Spuneti-mi si mie defectele si calitatile omului.
Funda pentru cele mai multe si mai bune

4 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Defectele și calitățile variază de la o persoană la alta. Încearcă să faci o listă în care să-ți scrii atât defectele, cât și calitățile, după care, întreabă o prietenă mai bună dacă cele scrise coincid cu ale ei. Dacă nu, roag-o să se caracterizeze într-un mod obiectiv.
Astfel vei vedea cât de diferiți pot fi oamenii.
Baftă!

| TrendyHedgehog a răspuns:

Pai fiecare om are defectele si calitatile lui,nu suntem toti la fel.

calitati:harnicie,bunatate,credinta,darnicie,etc.

defecte:rautate,lacomie,ura, gelozia(desi cateodata poate fi o calitate), etc.

| annkaa a răspuns:

CEau:*
uite aici mai multe detalii:
http://www.topculturism.ro/dr.redis/archive/index.php/t-7527.html
bafta la citit:)):*

| AnnaDee a răspuns:

Buna, Candy!
Ei bine, un om poate avea o sumedenie de calități și defecte. Dar, cum ai auzit probabil, oamenii sunt diferiți intre ei! Într-adevăr, se întâmplă ca 2-3 sa aibă aceleași calități/defecte, dar foarte rar.
In concluzie, nu se poate face o lista cu defectele și calitățile unui om. Trebuie sa iei fiecare om în parte.
Insa, unul singur - un singur defect ce domnește aproape în toată lumea este neomenia/ura/disprețul.
O zi frumoasa sa ai!