| AnonimMareMareMare a întrebat:

Spuneti-mi tot felul de lucruri interesante despre zodii, fara linkuri, va rog. De ce au legatura cu planetele? Credeti in ele?

7 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Cred în ele 70% pentru ca am văzut diferențe enorme comunicând cu diferite persoane din alte zodii.

| mentholinks a răspuns:

Zodiile sunt Satana.

| siriusblack98 a răspuns:

Uite un lucru interesant despre zodii (dar este un secret, sa nu mai zici la nimeni):
ASTEA SUNT POVESTI PENTRU COPII MICI!
''De ce au legatura cu planetele?'' Nu au.
''Credeti in ele?'' Pfoai, numai la zodii ma gandesc incontinuu.

| RKBlue a răspuns:

Nu au legatura cu planetele.
Sunt doar niste prostii.
Sunt bune numai daca vrei sa razi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Există oameni care se nasc la granița dintre zodii; de exemplu o persoană născută pe 21 August. Se poate spune că e într-o zodie de cuspidă, adică e jumătate Leu, jumătate Fecioară. Luna într-o zodie poate influența comportamentul nativului. Dacă, să zicem, cineva e născut în zodia Berbec (cu Soarele în Berbec), dar are Luna în zodia Pești, acesta va fi impulsiv și curajos, caracteristicile zodiei Berbec dar și mai sensibil și tolerant, trăsături specifice zodiei Pești.

| Anonima163333 a răspuns:

Planetele,Soarele si Luna au pozitia lor atunci cand ne-am nascut, dar si tranzitul lor din trecut, viitor si prezent sunt influentele majore pe care astrologii inca le studiaza.
Chiar daca se spune ca fiecare planeta guverneaza un semn zodiacal, adevarul este ca exista influente puternice sau mai putin puternice pentru orice persoana.
Desi Soarele nu este planeta, el este foarte important in astrologie.Steaua guverneaza EGO-ul si se zice ca ilumineaza natura si caracterul oamenilor. Zodia guvernata de Soare este LEU.
Luna este de asemenea foarte importanta in astrologie. Daca Soarele se refera la relatia ta cu barbatii, Luna se refera la relatia ta cu femeile. Zodia guvernata de Luna este RAC.
Planeta Mercur guverneaza asupra puterii convingerilor si asupra contractelor. Zodiile guvernate de Mercur sunt FECIOARA si GEMENI.
In ceea ce priveste planeta Venus, aceasta este reprezentativa pentru iubire, frumusete si creativitate.Doua semne zodiacale sunt sub protectia lui; TAUR si BALANTA.
Marte este planeta BERBECULUI, care este, dupa cum toata lume stie, razboinic si impulsiv.
Jupiter guverneaza zodia SAGETATOR.Aceasta este despre noroc, oportunitate si optimism.
Saturn este planeta CAPRICORNUL intelept.
Uranus este o planeta relativ noua, fiind descoperita doar in secolul trecut.Schimbarea si progresul sunt principalele caracteristici ale influentei sale.VARSATORII sunt guvernati de aceasta.
Neptun este considerata planeta imaginatiei, a iluziei, a deceptiei, dar mai ales a propriei dezamagiri. Zodia guvernata; PESTI.
Pluto; planeta renasterii si a mortii. Ocultismul este o caracteristica a acesteia, iar SCORPIONII sunt guvernati de acest mic astru.

LUCRURI INTERESANTE DESPRE ZODII.
Astrologia este una dintre cele mai vechi stiinte.Aceasta ofera oamenilor repere utile pentru programarea evenimentelor importante, pentru gasirea partenerului potrivit etc.Desi s-au scris multe lucruri despre zodii,mereu vor fi informatii pe care nu le stim.
Cateva lucruri despre BERBEC.
Berbecii sunt charismatici,pasionati,iubitori, impunatori si au un puternic spirit de leadership.
Taurii sunt senzuali, implicati, rafinati, pasionati de cultura si practici.Sunt unii dintre partenerii pe care te poti baza.
Gemenii sunt amuzanti, excelenti comunicatori, energici, deschisi la minte si inteligenti.Sunt unii dintre cei mai buni parteneri de distractie din tot zodiacul.
Racii sunt dedicati, grijulii, ambitiosi, creativi si sensibili.Sunt familisti convinsi.
Leii sunt pasionali,loiali,optimisti,curajosi si trend-setteri. Orice isi pun in minte,vor realiza.
Saritori,comunicativi,amuzanti,la curent cu tot ce se intampla,analitici. Fecioarele te vor ajuta oricand ai nevoie.
Balantele; generoase, afectuoase, empatice, sociabile, sarmante.Adora sa isi manifeste sentimentele de dragoste.
Scorpionii sunt misteriosi,sexy,intensi, protectori.Un scorpion te va lasa sa iti doresti mai mult de la el.
Sagetatorii sunt norocosi, veseli, intelepti, sociabili.Adora sa inerce lucruri noi.
Capricornii sunt determinati, orientati spre rezultate, implicati, generosi si stilati.Cand isi pun ceva in cap, fac tot posibilul sa reuseasca.
Varsatorii; deschisi, isteti, plini de compasiune, onesti si sociabili.Sunt prietenii pe care te poti baza mereu.
Pestii sunt empatici, inteligenti, intuitivi, generosi, modesti si timizi.Sunt cei mai buni ascultatori din zodiac.

Da, cred, dar cand vine vorba de compatibilitate, nu.Acolo depinde de inimile persoanelor.

| RKBlue a răspuns (pentru Anonima163333):

Astrologia e o pseudoștiință.