| Slash1 a întrebat:

Spuneti-mi va rog frumos ce sa faci pentru a-ti venii inspiratia pentru compus versurile unei melodii? As vrea raspunsuri serioase, cel mai bun raspuns primeste FUNDA.

2 răspunsuri:
| beyondbirthday a răspuns:

Eu pur si simplu stau si astept niste idei. Stau, fara sa fac nimic. Ciudat este cum ca intotdeauna cand stai si astepti sa-ti vina o idee fara macar sa te concentrezi, dar ea tot vine. Cel putin in cazul meu.
Chiar si cel mai mic cuvintele, cea mai banala vorba spusa de cineva din camera te poate ajuta. In acest domeniu ai nevoie de multa imaginatie.
Rezultatele nu pot aparea peste noapte, e nevoie de multa munca, asa ca concentreaza-te si vei reusi!
Bafta!
PS: Ai tema vreo poezie la romana sau vrei pur si simplu sa scrii?

| beyondbirthday a răspuns:

Scuza-ma, n-am citit bine intrebarea, mi-am dat seama ca nu poti avea o astfel de tema la romana. happy