| DenisaMax a întrebat:

Stateam pe scara cu prietenu meu. A iesit vecinu de langa si m-a vazut ca scoteam fum pe gura.(fumam) fuma si prietenu meu. Tipu era grabit s-a uitat in graba la noi si a luat liftu. El are vreo 70 de ani. Dar imi e sa nu ii zica lui nevastasa care e cam barfitoare. Si mi-e frica acum sa nu-i zica nevastasa mamei. Ca ea nu stie ca fumez. Voi ce parere aveti? Ii zice? nu ii zice? Aropo scuze pentru categorie. DAU FUNDITA:*

Răspuns Câştigător
| Ina93 a răspuns:

Si daca ii zice..neaga tot si daca nu te crede spune-i sa o sune pe o prietena de a ta sa o intrebe. sau daca nu sa il sune pe prietenul tau si prietenul ta sa ii dea motivatia " ca nu si daca o prind fumand ii o (bat) chesti din astea "

| DenisaMax explică (pentru Ina93):

Nu stiu daca o sa ma creada pentru ca mama m-a prins de cateva ori fumand, si i-am zis ca o sa ma las. Dar prietenu meu vine mereu la mine acasa si mama crede ca fumez si eu cu el chiar daca nu-mi zice nimic fara sa ma prinda. Sunt doar presupuneri. Sunt stresata. Nu stiu ce sa fac. Cum sa ma linistesc.

| Ina93 a răspuns (pentru DenisaMax):

Eee..asteapta poate nu o sa ii spuna..ca pana la urma mama te crede pe tine sau pe vecinul tau

| DenisaMax explică (pentru Ina93):

Pai nu stiu. Din moment ce m-a prins o data fumand. Poate crede ca o sa fumez si a doua oara. Nu stiu. Oricum sper din tot sufletu sa nu dea cu papagalu astia.

| Ina93 a răspuns (pentru DenisaMax):

Lasa ca poate nu o da
sunt oamni batrani ce sar mai baga ei in asa ceva devil

7 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu avem noi cum să te asigurăm, dar să sperăm că nu. Poate tipul nu îi spune soției. În general oamenii care nu au ce face se trezesc bârfind. Să sperăm că la tine nu va fi cazul. Totuși, pe viitor ai mai multă grijă. Oricum până la urmă te vor prinde. Nu mai are sens să spun nu fuma pentru n motive, e alegerea ta. Baftă!

| DenisaMax explică:

Inca astept raspunsuri

| DeeaAndyRody a răspuns:

Pai daca nu vrei sa-i spui mamei, singura solutie ar fi sa nu recunosti, doar n-are mosu ala dovezi.Deci incearca sa negi, spunandu-i mamei tale ca masu te-a confundat cu prietena ta.(minciuna asta mi-a venit pe moment)
Insa daca crezi ca mama ta ar putea intelege, incearca sa-i spui tu.