| DonEduardo a întrebat:

Stiati ca fiecare tigru si fiecare zebra are propriile ei dungi? Niciunul sau niciuna nu are dungle identice cu ale altui individ. Ce parere aveti despre asta?

13 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Genetica, bat-o vina. Și, fără dungi, fiecare animal, om are particularitățile sale.
Chiar doi gemeni identici, diferă în realitate.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Știai că fiecare om are proprii pitici pe creier? Vreo părere?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai da, ADN-ul happy

| Catrice a răspuns:

Pai ce, oamenii se aseamănă?

| goguPatent a răspuns:

Stiai ca fiecare om are amprentele lui?
ce parere ai despre asta?

| raMLesS a răspuns (pentru goguPatent):

Unii oameni au amprentele asemanatoare

| corbulalbrosu a răspuns (pentru raMLesS):

Asemanatoare, inseamna ca de fapt... NU sunt IDENTICE.

| raMLesS a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Identice nu, dar sunt cazuri in care se aseamana chiar si 90%... Suntem 8 miliarde, combinatiile se întâmplă sa fie aproape la fel uneori.

| DonEduardo explică (pentru goguPatent):

Mi se pare fascinant.

| goguPatent a răspuns (pentru raMLesS):

Asa si?
Una e asamator, alta e identic

| raMLesS a răspuns (pentru goguPatent):

Ba nu, una e identic, alta e asemanator.

| TristanTzara a răspuns:

Păi e creat printr-un proces similar cu cel care ne crează amprentele, nu e surprinzător. Apropo nu sunt neapărat diferite, doar probabilitatea de a fi identice e foarte mică deși totuși e posibil. Era un caz în care la locul crimei s-au găsit amprentele unui om care era pe un alt continent când crima a fost comisă.

| DenqOO a răspuns:

Da, stiam.
La ei dungugile sunt ca pentru om amprentele