| Ensiferum a întrebat:

Stie cineva ce modificari au fost facute in constitutie in ultimele 12 luni? Sunt convins ca la referendum nu o sa ne prezinte nimeni constitutia, o sa ne-o bage pe aia cu, casatoria intre Gay.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Corect - asta e fumigena: treaba cu comunitatea LGBT.
E exact contra mersului european și mai și dăm și nu-știu-câte milioane degeaba pentru asta

| Hammurabi a răspuns:

În ultimele 12 luni nu a fost făcută nici o modificare în Constituție.
Constituția nu poate fi modificată decât cu Referendum.
Ultima modificare a Constituției a fost în 2003 la ultimul Referendum pentru revizuirea Constituției.

La Referendumul ăsta, sigur n-o să-ți prezinte nimeni Constituția pentru că o găsești peste tot. Poți să o citești când vrei. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Constituția se poate modifica doar prin referendum.
Parlamentul nu a adoptat nimic legat de alt obiect al revizuirii în ultimii mulți ani, nici nu mai știu când a fost ultima revizuire.
Sunt mulți demenți care avansează teoria asta, eu zic să nu te mai uiți în gura lor.