| BogdanEU3 a întrebat:

Stie cineva ce s-a întâmplat cu politia? Nu mai exista pe strazi. Poliția si Jandarmeria unde este? Mai exista? Nu am mai vazut jandarmi sa patruleze de ani de zile. Intelege careva care e treaba?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu mai este nevoie, decat in cazuri exceptuionale cand au filtre de droguri si alcool, in rest, sunt montate camere video la intersectii importante, s e monitorizeaza traficul si nu mai este nevoie de supraveghere de catre Politie, cum era odata, acum te trezesti cu amenda acasa si cu poza alaturata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Freacă menta

| dullcat a răspuns:

Depinde de zona in care locuiesti si de necesitate, in functie de atmosfera de acolo.Eu am vazut sa patruleze.

| relian a răspuns:

Care sa fie treaba, nu mai sunt bani de furat laughing asa ca guvernul taie de pe unde poate si cit poate.
Nu vezi acu incearca sau baga legi daca faci vin, daca afci tuica acasa, sa te caute, sa te puna sa platesti impozite laughing niste hahalere, niste dictatori, niste tilhari la drumu mare.

Il intereseaza pe el cita tuica face nu stiu cine, este fix problema mea cita facm, atit timp cit nu vind, nu vad cum sa te oblige sa platesti ceva.
Sa ajuns stiti cum? Ca pe vremea lu Moromete, daca ati vazut filmul ala, veneau aia, iti cautau prin grajd, prin casa, sa ia ceva acolo, indiferernt ca ai facut tu profit sau nu laughing

Astia is in stare sa o vinda si pe masa, numa sa le iasa lor ceva bani.Nu stiu, dar sa ajuns deja la chestii neacceptabile, UE oare nu vede ce fac handicapatii astia in RO?

Dar e mai grav ca oamenii tac si nu zic nimic, nu iau nici o masura, sa iasa afara, sa mearga peste ei, sai ia de git pe nemernici.

Nu le mai ajung, nu se mai satura. Uite le dau eu o idee, dar nu stiu daca sau cum sa ajunga la ei sa citeasca laughing

Biserica, sa puna ochii pe biserica, si asa nu-i profitabila, parca asa au spus cand au scot toate la vinzare sau vindut ca nu erau profitabile.
BOR este profitabila? Nui, cheltuie bani de la buget, sa le taia macaroana, is ceva bani si de acolo de papat, apoi cand no mai fi, sa scoata BOR la licitatioe laughing acolo se vor aduna mormane de bani, aur, au ce roade ani buni, poate asa lasa populatia in pace tilharii astia.

Asa ca datile idea asta, sa scoata BOR la vinzare si o sa aiba ce fura.

| Fatamuntilor a răspuns:

Mai ales de cand cu pandemia, dar si dupa i-am vazut tot mai des patruland pe strazi in masini.

| StoicAnalysis a răspuns:

Sunt acolo unde te rogi sa nu fie. Cam asta e la noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă s-au angajat pe pile, unde vrei sa fie! Taie frunze la câini! happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu vorbeste nimeni aici de cum s-au angajat politistii ci de faptul ca nu mai sunt in trafic cum erau odata, si asta se intampla pentru ca si Romania tinde sa foloseasca tehnologia actuala, instaland camere de supraveghere a traficului si camere de viteza, cu care esti prins si fotogratiat, fara sa mai fie nevoie de a pune politisti pe strada, ca sa faca asta.
Nu mai comenta inutil, daca nu stii.