| wpoieoit a întrebat:

Am si eu o intrebare! Cum sta treaba cu protestatul? Adica daca vine politia sau jandarmeria si te legitimeaza ce se intampla? Iti cere buletinul, te noteaza in agenda si apoi? Exista riscul sa primesti vreo amenda sau ceva de genu?

Răspuns Câştigător
| NemNUZ a răspuns:

Pai poti sa protestezi cat vrei daca protestul nu e violent, treaba e ca daca doar stai cu o bancarda in mana, nu te baga nimeni in seama

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sta foarte bine, daca protestul este autorizat de primar. Daca nu este autorizat risti o amenda. Numai bine!

| Arthur a răspuns:

Pe Traian Băsescu aşa zis dictator avea voie să-l înjure oricine, la orice oră şi în orice loc, dar acum pe Copy Paste nu se mai ştie, eventual dacă câştigă alegerile vei avea voie doar să le aduci ode.

| wpoieoit explică (pentru Arthur):

Exact laughing...bine zis

| CrissuCristina a răspuns:

Daca protestul este autorizat poti protesta...dar fara violenta, dar daca protestul este neautorizat si te legitimeaza politia exista cateva riscuri.

| gabryelm3 a răspuns:

Depinde daca este protest autorizat, important este sa nu te duci de capul tau.

| wpoieoit explică:

Este vorba despre protestele astea anti-ponta, de mersul in piata si tinutul in maini a unor afise...deci nimic violent sa ceva de genul.

| Cristyan99 a răspuns:

Din cate stiu eu nu ti se intampla nimic daca protestezi atata timo cat nu arunci cu pietre dupa cel care protestezi laughing